Svěřenci kouče Josefa Jíchy prahli po odvetě. Z pochopitelných důvodů. Nejen kvůli ztrátě tří bodů, ale i za kopec urážek, které si muselo mužstvo, realizační tým vyslechnout. Nejen z ochozů, především od hlasatele Františka Kroutila. Teprve na základě vzájemné dohody vedení SK Viktorie (Josef Jícha) a předsedy SK Unionu Václava Tichého byli čelákovičtí příznivci do ochozů vpuštěni – s podmínkou, že si zachovají dekor. Naproti svému protějšku jirnský hlasatel Jaroslav Mašín starší nikdy nezavdává důvod ke zbytečným emocím.

Naopak by je v případě nutnosti dokázal utlumit.
Vlastnímu derby „přes pole“ nechyběl předem daný jednoznačný scénář. „Před slušnou návštěvou přes 250 diváků jsme hosty k ničemu dlouho nepouštěli. Tomu odpovídal vývoj skóre. Teprve když Jindráček zvyšoval na 4:0 a my jsme v herní koncentraci polevili, dostali se Čelákovičtí ke slovu – navíc opět naším přičiněním, kdy si dal Šimek vlastní branku.

Až v závěru pak upravoval Jelínek výsledek tím, že mu dal kosmetickou podobu,“ řekl po utkání kouč Viktorie Jirny Josef Jícha.
Union Čelákovice tak zůstal v Jirnech bez bodového zisku a domů se vracel s prázdnou. Přesto trenér Michal Petrouš zase tak příliš nespokojen nebyl.

"Pro mě je podstatné, že mužstvo bojovalo i za nepříznivého stavu. Mladým, perspektivním klukům nechybí bojovný duch ani morálka. Na tom chci do budoucna stavět. Tým se dokáže, z chyb jakých jsme se například dopouštěli doma se Sokolem Brozany, poučit. To je další pozitivní zjištění. Jiný celek by za stavu 4:0 rezignoval. My jsme naopak dokázali využít nabídnutou šanci k tomu, že jsme výsledku dali přijatelnější podob, “ řek po zápase čelákovický trenér Michal Petrouš.