Trenér Pilný, někdejší stoper Liberce, předem avizoval, že duel s Ovčáry nebude hračkou, ale nesmlouvavou 90 minutou válkou o každý metr pažitu. Ty předpoklady se naplnily.

„Hosté se mohli v rozpětí dvou, tří minut dostat do dvoubrankového vedení. Nevyužili však chyb otřeseného stopera Zdeňky. Jinak bych lhal, kdybych tvrdil, že jsem ze strany lídra soutěže neočekával lepší výkon. Zejména po přestávce jsme byli lepším mužstvem. Stejně jako soupeř jsme se dostali jen ke dvěma příležitostem, přesněji náznakům zakončení, z nichž jsme však stejně jako Ovčáry nevytěžili nic,“ nechal se slyšet trenér kolínských fotbalistů Bohuslav Pilný.

„Mohu s tímto hodnocením souhlasit, Kolín potvrdil své kvality,“ přiznal sekretář hostujícího celku Dušan Kudela, aby dodal: „Věděli jsme, že nás nečeká ani trochu snadný zápas, neboť Kolínští mají v jarních odvetách velmi solidní bilanci tří výher a tří nerozhodných výsledků. Z toho také vycházela naše taktika, kterou kouč Pavel Janeček hráčům naordinoval. Škoda, že jsme chyby domácí obrany v úvodu utkání nepotrestali brankou. Zápas by se určitě vyvíjel v náš prospěch. V následujících minutách to byl souboj muže proti muži a šancí na obou stranách bylo poskrovnu. Domnívám se stejně jako trenér Pilný, že dělba bodů je v součtu toho všeho, čeho jsme byli svědky, spravedlivá, přestože jsme ke skórování po hrubkách indisponovaného stopera Zdeňka měli přece jenom my nakonec blíž. I tak vzhledem k současné situaci Kolína je zisk bodu pro nás daleko cennější,“ přiznal sekretář Sokola Ovčáry Dušan Kudela, který už přemýšlí na další zápas, tentokrát doma.

„Chtěl bych pozvat diváky, soupeřem totiž bude aktuálně druhý Nový Bydžov. Myslím si, že znovu uvidíme v Ovčárech dobrý fotbal,“ slibuje sekretář Sokola Dušan Kudela.