Hořovicko soka přečetlo

Hořovický trenér Jaromír Mysliveček měl před domácím zápasem s ambiciózními Řevnicemi těžké spaní. Aby ne, když nadupaný nováček atakoval přední místa, zatímco jeho tým se krčil ve spodní polovině tabulky. Podbrdské derby však obrátilo papírové předpoklady naruby. Domácí uštědřili soupeři lekci z produktivity a vysoko zvítězili 5:1. „Výsledek je pro mě velkým překvapením. Měl jsem narušený spánek, když jsem si uvědomil, že další domácí ztrátu bychom ve vyrovnané a kvalitní soutěži těžko doháněli,“ přiznal trenér Mysliveček předzápasové obavy.

Ty se nakonec ukázaly být liché. Byť jeho svěřenci herně nijak neexcelovali, zajistili si už do přestávky dvoubrankový náskok, který ve druhé půli ještě navýšili. Soupeři dovolili skórovat až v závěru za stavu 5:0. „Zaplať pánbůh, že jsme proměňovali šance, protože herně to nebylo ono. Je vidět, že některým hráčům chybí divizní ostruhy, jinak bychom těžko mohli za stavu 1:0 vypadnout ze hry,“ kriticky hodnotil Mysliveček pasáž plnou nepřesností, které však protivník nepotrestal. „Musíme hledat hráče, který naší hru usměrní.“

Řevnice domácí zjevně podcenily, navíc jejich hra trpěla absencí všech útočníků. Nejlepší divizní střelec Bošanský se ženil, Falouda nepustil do hry trest a Škorvánka zraněné koleno. „V útoku tak museli nastoupit záložníci. I když jsme si dvě tři šance vytvořili, žádnou z nich jsme neproměnili, naopak smolně jsme inkasovali tři branky,“ lamentoval řevnický místopředseda Karel Zuzka.

K výkonu svého týmu byl řevnický činovník kritický. „Hořovice jsme podcenili. Domácí zahráli dobře, zatímco nám haprovala obrana. Až dosud byla oporou, ale domácí nás měli dobře přečtené. Postavili na naše beky šikovné kluky, kteří si za ně snadno zabíhali. Naše obrana působila bezelstně a naivně, jakoby spolu hrála poprvé. Mohli jsme dostat daleko větší výprask,“ připustil Zuzka, že defenziva propadla.

Ostatně s menší pohyblivostí urostlých zadáků soupeře kalkuloval i domácí kouč, jehož celek se obdivuhodně vypořádal s absencí Beža a Zámečka. „Hosté nebyli v útoku tak důrazní, my byli v koncovce agresivnější, naopak jsme trochu zaostávali v poli. Proti Příbrami B bychom s takovou hrou těžkou uspěli,“ zabloudil myšlenkami k dalšímu domácímu souboji.

Řevničtí, kteří po dvou kolech vyhodili náročného a nekompromisního kouče Tesaře, po debaklu v Hořovicích zpytovali svědomí. „Naučili jsme se vyhrávat, musíme se naučit i prohrávat a zvyknout si i na porážky,“ konstatoval věcně Zuzka.

Příbram B drbal rozhodčí

Příbramská rezerva cestovala se silnou sestavou do Strakonic, které byly bez bodu poslední, ale nakonec byla ráda za remízu 1:1. „Rozhodčí nás vůbec nenechali hrát. Gól jsme dostali z vymyšlené penalty, neustále hru přerušovali hru, naše akce zastavovali pískáním faulů nebo ofsajdů, které nebyly,“ stěžoval si příbramský trenér František Barát na tendenční řízení zápasu. „Přesto jsme po přestávce dokázali vyrovnat a v závěru, kdy domácím docházely síly a náš tlak byl až drtivý, mohli rozhodnout, ale M. Štochl ani Cafú své šance bohužel neproměnili,“ litoval.

Vzhledem k výše uvedeným okolnostem si Barát bodu ze Strakonic cení. „Vzhledem k našim postupovým ambicím a silnému složení je pro nás remíza ztráta, jenže ve Strakonicích to byl ze strany rozhodčích opravdu extrém. Až příliš bylo vidět, že jsou domácí bez bodu a potřebují se konečně chytit,“ neskrýval rozčarování.