Upevní si Polaban Nymburk druhou pozici? Nebo bude pokračovat poděbradská série jarní neporazitelnosti? To rozhodne šlágr víkendových fotbalových zápasů, souboj dvou okresních zástupců v krajské I.A třídě. Polaban Nymburk se bude snažit v domácím duelu s poděbradskou Bohemií udržet druhé místo v tabulce.

Dá se očekávat velká divácká návštěva. Vždy byly souboje mezi Poděbrady a Nymburkem v jakémkoli sportu zajímavou podívanou. Inu – střetnou se dva nesmiřitelní rivalové. „Samozřejmě očekáváme větší návštěvu než jindy, ale zase to nebude žádný extrém. Spíš přijdou lidé ze zvědavosti něž kvůli nějaké přehnané rivalitě,“ říká před derby nymburský kormidelník Lukáš Vlk.

Ale jeho tým to nebude mít jednoduché. Poděbrady totiž mají výbornou formu a zatím na jaře ani jednou neprohráli. „Jde o derby, které je vždy a ve všech sportech více vyhecované, ale řekl bych, že nijak nevybočí. Hráči jsou inteligentní. Jde o dost, ale pořád je to jen fotbal,“ uvedl Vlk. „Očekávám kvalitní utkání,“ hlesl Vlk.

„Já doufám, že vyhrajeme. I když nás asi čeká nejtěžší zápas na jaře. Pokud ale budeme hrát jako doteď, neodjedeme s prázdnou,“ střádá bodové plány poděbradský útočník Jan Fořt.

Soupeři se velice dobře znají a bude těžké toho druhého něčím překvapit. „Na obou strnách se nemáme čím překvapit, oba týmy se dobře znají,“ přiznal kouč Polabanu.

„Musíme hrát svoji hru. Budeme hrát dobře zezadu a nějaký ten gól snad dáme. Bude to pořádně vyhecované střetnutí,“ uvědomuje si forvard Bohemie.

A na co budou oba celky spoléhat? „Abychom uspěli, musíme podat dvě stěstěprocentní výkon jako jednotlivci a také jako tým než v jiných zápasech, hrát nad hranicí svých možností. Budeme chtít hrát od podlahy, aby soupeř věděl, že hrame doma,“ řekl před soubojem okresních rivalů Vlk. „A také bude záležet na defenzivě, protože obě mužstva jsou hodně gólová.“

A Poděbrady? „Možná na to, že nám to v poslední době letí. Když nám to bude fungovat vzadu, zahraje dobře záloha, tak věřím, že tomu my vepředu pomůžeme nějakými góly,“ přeje si Jan Fořt, který má skvělou střeleckou formu. Naposledy dal Uhlířským Janovicím pět branek při výhře Poděbrad 8:0.

Polaban usiluje o postup do krajského přeboru, ale po drué příčce už pošilhávají i v táboře Bohemie. „Nedá se říct, že jsme to měli jako prioritu. Ale když je teť šance, tak by byla škoda toto nevyužít,“ uvědomuje si nymburský trenér.

Derby bude rozhodně hodně rušné, takže si jej nenechte ujít. Utkání začne v neděli v 17 hodin.

Pořadí v tabulce

Polaban: 2. místo (55 b.)
Poděbrady: 3. místo (52 b.)

Vzájemný zápas

Poděbrady – Polaban 1:2

Střelci týmů

Polaban: Pavel Mareš – 17
Poděbrady: Jan Fořt – 23

Brankáři s nulou

Polaban: Ivo Doležal – 8
Poděbrady: David Václavík – 9

Poslední porážka

Polaban: 14. 5. 2011 (Louňovice – Polaban 3:0)
Poděbrady: 6. 11. 2010 (Zásmuky – Poděbrady 2:0)

Tip Deníku

Polaban – Poděbrady 1:3