V lepším rozpoložení budou určitě fotbalisté z lázeňského města, kterým se na jaře daří. Zatím v sedmi zápasech ani jednou neprohráli a jen dvakrát remizovali. Zato Semice se potýkají se špatnou formou. Tým čeká na výhru od prvního jarního kola, kdy zvítězil doma nad mělnickou Pšovkou. Od té doby mužstvo dvakrát remizovalo a čtyřikrát padlo.

„Chceme už naši sérii prolomit. Ale to chceme každý zápas,“ uvedl semický brankář Tomáš Zemánek. „Děláme hrozné chyby vzadu a nevydržíme hrát dobře druhý poločas. A také nedáváme šance. To jsou naše velké chyby. Pak se položíme a už se nedokážeme zvednout, chybí nám také štěstí,“ řekl semický brankář, který má na svém kontě v letošní sezoně čtyři vychytané nuly. Ten si je také vědom síly Poděbrad. „Tam jsme vedli dva nula a prohráli. Poděbrady jsou silné, bude to těžký zápas. Musíme makat ze vech sil a uvidíme,“ dodal Zemánek.

„Chceme navázat na úspěšnou sérii. Budeme se soustředit na obranu a budeme chtít využít brejky,“ střádá plány před derby poděbradský brankář David Václavík, který vychytal čisté konto pětkrát. „Může být naší výhodou, že soupeři se nedaří a nyní už musí vyhrát. Každopádně chceme tři body,“ uvedl poděbradský brankář.