„Před zápasem jsem klukům řekl, že pokud prohrajeme, skončím. Bylo by třeba něco změnit,“ uvedl poříčanský kouč Kupr. Nakonec jeho tým zvítězil a Kupr jako trenér nováčka soutěže pokračuje. „V prvním poločase jsme chtěli hrát útočný fotbal, ale hosté dobře bránili. Ve druhé půli nás dostal do hry vlastní gól hostí. Chtěli jsme to zlomit a to se povedlo z penalty po faulu na Jirku Koulu,“ hodnotil derby Kupr. „Zlepšenou hrou a větší bojovností ve druhém poločase jsme utkání nakonec zvládli,“ dodal spokojený kouč Poříčan.

„Jelikož se nám nedaří, chtěli jsme tomu dát nějaký impuls a výboru jsme nabídli, že bychom s asistentem Valešem složili funkci. Výbor se k tomu postavil tak, že já zůstávám a pomůže nám Josef Beneš, tekže uvidíme, jestli to k něčemu bude. Doufám, že se nám to povede dotáhnout do zdárného konce,“ uvedl rožďalovický kormidelník Švábenský.

Jeho tým měl ve druhé půli smůlu, kdy si dal vlastní gól. „Tam došlo k nedorozumnění mezi stoperem a brankářem, který si šel pro míš. Náš stoper to měl pustit,“ řekl k vyrovnávací brance trenér Švábenský a pustil se do hodnocení okresního derby. „V prvním poločase jsme byli o ten gól asi lepší, zaslouženě jsme vedli. Domácí hrozili jen ze standardních situací, když jednou trefili břevno a z autů. Druhá půlka byla o gólu. My jsme čtvrt hodiny před koncem nedali samostatný nájezd a to asi rozhodlo. Kdyby jim pak rozhodčí nepomohl, tak jsme tady dva jedna vyhráli. Ale z protiútoku jsme dostali branku my. K rozhodčím se vyjadřovat nebudu, ale je smutné, co tady Poříčany vyvádí. Nestěžujeme si tady jenom my,“ dodal kouč Trnavanu.