Takový výsledek čekal v okresním derby krajského přeboru asi málokdo. Semice doma porazily ve 13. kole soutěže celek Polabanu Nymburk, který byl třetí v tabulce.

Semice - Polaban 3:0

V prvním poločase byla kromě vlastní branky Havrdy z 9. minuty k vidění jediná šance, kterou měl hostující Mareš, ale z velkého úhlu Procházku překvapit nemohl.

Druhá půle už byla na příležitosti bohatší, ale góly dávali v tomto zápase jen domácí.V 74. minutě si na standardní situaci naskočil Bošina a skóroval. Definitivní hřebíček do nymburské rakve zasadil mazácky Farkaš, který zůstal úplně sám a pohodlně překonal Doležala.

Branky: 9. vlastní Havrda, 74. Bošina, 81. Farkaš. Rozhodčí: Valín. ŽK: D. Houška, Bříza, Holan, Farkaš, Bošina – Vaňura, Navrátil. Diváků: 220. Poločas: 3:0.

Semice: Procházka – Kupka, Farkaš, Bříza, David Houška – Martin Bubeník, Janáček, Bošina, Kapička (63. Neuhausel) – Holan (83. Vorlíček), Tomáš Semecký.

Polaban Nymburk: Doležal – Bosák, Košvanec, Ott, Sporiš (22. Novotný) – Friedel, Havrda (76. Navrátil), Pěnička, Vaňura – Mareš (90. Pinter), Soukal.

Ohlasy po utkání

Fotbalisté nymburského Polabanu utrpěli tříbrankovou prohru v okresním derby na trávníku Semic. Přitom před utkáním byl Polaban třetí, domácí okupovali desátou pozici.

Hosty nalomila hlavně první branka, kterou si dal Harvda. „Jestli nás to nalomilo? To se musíte zeptat hráčů. Ale s kým by to nezamávalo,“ ptal se Milan Kormaník, trenér poraženého týmu.

I semický kouč si myslí, že Polaban byl po této brance nalomen. „Samozřejmě, že nám to pomohlo. Ale důležitější byla druhá branka,“ uvedl Miroslav Vlk.

Okresní derby mnoho fotbalové krásy nepobralo ak vidění bylo i málo brankových příležitostí. „Fotbal to nebyl nic moc. Pohledných akcí i šancí bylo málo. My jsme to vybojovali, vydřeli,“ řekl semický kormidelník, jehož svěřenci šli více za vítězstvím. „Víc jsme chtěli vyhrát. Hráči byli patřičně vyhecovaní,“ řekl Vlk.

Hostující trenér žehral na inkasované góly. „Všechny góly, které jsme dostali, byly vlastní. Domácí také nic nepředvedli, pouze pár hrubých zákroků. Kvůli tomu máme další dva zraněné hráče,“ upozornil Kormaník na vystřídané Sporiše a Mareše. „Domácí také mnoho jiných šancí neměli, ale byli efektivnější,“ dodal zklamaný Kormaník.