V pátém kole krajského přeboru na sebe narazili fotbalisté Semic a Rožďalovic. Domácí Semice vyhrály nad nováčkem soutěže zaslouženě o dva góly.

Semice - Rožďalovice 3:1

V prvním poločase se diváci gólu nedočkali. Domácí měli více ze hry, o čemž svědčí jejich deset rohových kopů. Mezi střelce se však nikdo nezapsal.

První branku daly Semice po hodině hry, kdy se dorážkou po břevně Samce trefil Holan – 1:0. Hosté hrozili rychlými brejky, nejnebezpečnějším hráčem byl Slunéčko. Ale další dvě branky přidali domácí. V 76. minutě se prosadil Jaroslav Semecký, který proměnil samostatný nájezd a vedení pojistil v 81. minutě Samec.
Hostům se podařilo za další dvě minuty snížit, ale to byla poslední branka zápasu. Prosadil se rožďalovický útočník Slunéčko.

Branky: 60. Holan, 76. Jaroslav Semecký, 81. Samec – 83. Slunéčko. Rozhodčí: Chaloupka. ŽK: Farkaš, Koštíř – Slunéčko, Pavel. Diváků: 300. Poločas: 0:0.

Semice: Procházka – Kupka, Novák, Farkaš, M. Bubeník – Janáček (81. Bříza), J. Semecký, T. Semecký, Samec – Holan (83. Bošina), Koštíř (75. Korec).

Rožďalovice: Červený – Bobek, Hanuš, Pavel, Hurta (88. J. Hojsák) – Blažek (65. Maška), Valeš, Mosiurczak, Škarecký (56. Kunc) – Slunéčko, Hrodek.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Fotbalisté Semic vyhráli druhé okresní derby krajského přeboru v řadě. A opět porazili nováčka. Po Litoli si poradili také s rožďalovickým Trnavanem.

„Měli jsme více ze hry i více šancí. Vyhráli jsme zaslouženě,“ radoval se po zápase kouč Semic Miroslav Vlk. Toho potěšilo, že jeho tým porazil právě nováčky soutěže. „Je dobře, že máme z těchto zápasů body a že se nám v derby daří,“ pochvaluje si semický kormidelník.
Hosté z Rožďalovic sice prohráli, ale trenér Pavel Klain si pochvaluje zlepšující se hru mužstva. „S hrou jsem byl trochu spokojenější. Už se to zlepšuje,“ uvedl kouč Trnavanu, jenž přiznal, že domácí tým vyhrál zaslouženě. „Je to tak. Z pohledu celého zápasu si Semice vyhrát zasloužily,“ řekl Klain.

Úvod sezony se podařil Semicím na výbornou. Z pěti zápasů mají na svém kontě dvanáct bodů. „S touto bilancí jsme spokojeni. Výhodou je, že máme silnější lavičku než v minulé sezoně,“ těší semického kouče. Zato Rožďalovice mají jediný bod. „Měli jsme na úvod těžké soupeře. Už by se to mělo zlepšovat,“ veří Klain