Česká fotbalová liga pokračovala 7. kolem a dva Středočeši měli výhodu domácího prostředí. Zatímco Ovčáry získaly plný bodový zisk, Králův Dvůr přišel o dva body s nováčkem. Ještě hůře dopadla rezerva Mladé Boleslavi, která prohrála v Praze na Vyšehradě.

So Ovčáry – Slavia Praha B 2:0

Fotbalisté Ovčár se nezalekli ani střelecké formy juniorky Slavie. Nováček v 7. kole ČFL udržel hostující mladé pušky na uzdě a sám dvakrát udeřil ze standardních situací. Po půlhodině Jeník nalezl hlavu Hyky, pět minut po přestávce gól zrcadlově zopakoval s kapitánem Ondrákem. Hosté se v úvodních a pak i závěrečných minutách utkání dostali do několika náznaků šancí, ze kterých ale nevytěžili vůbec nic. Brankář Straka si třetí nulu v řadě bez větších problémů pohlídal, jeho tým už soutěž vede, protože Hlavice padla v Sezimově Ústí.

Branky: 30. Hyka, 50. Ondrák. Rozhodčí: Čížek. Hráno bez karet. Diváci: 380. Poločas: 1:0.

Ovčáry: Straka – Chalupa, Ondrák, Studený, Horák – Zahálka (78. Matějček), Kovařík, Martínek, Jeník (70. Štefan) – Petr (88. Müller), Hyka.

FK Králův Dvůr – Č. Lípa 1:1

Fotbalisté FK Králův Dvůr po středeční porážce na pražském Motorletu, kdy předvedli jeden z nejhorších výkonů letošní sezony nastoupili včera k utkání 7. kola České fotbalové ligy proti nováčkovi soutěže Arsenalu Česká Lípa. Snad i proto nastupovali s optimismem, že se jim podaří své diváky také trochu potěšit a že získají tři body. Jenže zápas vůbec nezačal dobře. Na soupeře sice od prvních minut jak se říká vlítli, ale vypracovat si hned zpočíátku šanci z kategorie gólových se nepodařilo. Naopak v 9. minutě si hostující Šafář postavil míč k rohovému praporku, poslal jej do vápna, kde se nejlépe postavil Řehák a také se střelecky prosadil. Bylo sympatické, že domácí gól nezlomil a dál se snažili co nejdříve vyrovnat. A nemuseli ani dlouho čekat. Už po devíti minutách se k míči dostal Kváča, který vyrovnal na 1:1. Vyrovnávací branka domácí ještě více nabudila, dostaváli se do nebezpečné blízkosti českolipské branky, ale gól stále nedát a nedát. Ve 39. minutě se do stoprocentní šance dostal Novák, ale práznou branku České Lípy minul. A tak se šlo do přestávky za nerozhodného stavu.

Domácí sice nastoupili do druhého poločasu s cílem strhnout vítězství na svoji stranu, dostávali se i před branku soupeře, ale koncovka tentokrát byla žalostná. A protože ani soupeř se nedokázal už prosadit, s jedním bodem byl zjevně spokojen, výsledek se už do konce utkání nezměnil.

Branky: 18. Kváča – 9. Řehák. Rozhodčí: Mokrusch. ŽK: Bureš, Kváča – Podolský, Vrabec. Poločas: 1:1. Diváci: 350.

FK Králův Dvůr: Tesař – Kyklhorn (55. Trantina), Kváča, Tlustý, Petr – Nejepsa, Vejmělka (61. Veselý), Bureš, Šilhzavý – Sabou, Novák (75. Bláha).

Vyšehrad – Ml. Boleslav B 4:1

Boleslavská juniorka po dvou úspěšných střetnutích na domácí půdě na Vyšehradě propadla. Do 20. minuty bylo utkání zcela vyrovnané, ale branka Pekara dostala domácí na koně. Krátce nato Budějský zvýšil, ale Sedláček vrátil hosty do hry. Jenom nakrátko, protože Matuszny vzápětí opět zvýšil vedení domácích o dva góly.

V nezajímavém druhém poločase bylo šancí na obou stranách poskrovnu. Skóre změnil jen v 74. domácí Matuszny úspěšnou exekucí penalty.

Branky: 20. Pekar, 23. Budějský, 28. Matuszny, 74. Matuszny (pen.) – 28. Sedláček. Rozhodčí: Šedivka. ŽK: 2:0. Diváci: 225. Poločas: 3:1.

Ml. Boleslav B: Miller – Murárik, Charuza (33. Vizingr, 65. Ščuk), Mrvík, Vorasický – Nečas, Svoboda, Dudka, Sedláček – Synek (52. Kadlec), Kysela.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU