SK Kladno B – Union Čelákovice 4:0

Oba celky jsou sice na dopolední výkop zvyklé, ale hosté ho naprosto nezvládli. Už po osmi minutách uvolnil T. Rouček z áčka půjčeného Šilhana a ten obstřelil vyběhnuvšího gólmana Hoftu. Kromě Šilhana nastoupili i další borci širšího kladenského kádru (Broschinský, Hajník, Moravec a také Hlava, který za béčko pravidelně skóruje a učinil tak i ve 14. minutě, kdy dostal dost prostoru a zdálky trefil přesně.

Při třetí brance obrana hostů zkolabovala úplně. Čurdův centr z rohu proletěl až k Radovi a ten zblízka nedal Hoftovi naději.

Ve zbytku půle se ovšem děly věci hlavně na druhé straně hřiště. Debutující brankář Kladna B Tomáš Rouček však předvedl, že by něm klub mohl mít docela slušný talent. Poradil si s TK Jeníka k tyči, pak předvedl po hlavičce Flekače i výborný reflex a nakonec lapil další ránu Jeníka. „Byla to jediná pasáž, v níž jsem spokojen nebyl. Ale zase Rouček ukázal, že dostal šanci právem, chytili za pačesy,“ chválil Radek Duda, kouč domácích.

Druhou část odstartoval gólově opět Šilhan, tentokrát mu stačily pouhé tři minuty. Centr Moravce na jeho hlavu byl ovšem přepychový.
Pak už se mnoho nedělo, gólmani už zbytek náznaků možností pochytali. „Dneska mě potěšily hlavně posily z áčka. Je vidět, že když hrají s chutí, štěstí jim jde naproti,“ pochválil ještě Duda áčkaře.

„Nám dnes nezahráli ani zkušení hráči, a co mám pak chtít od mladých. Fotbal se takhle prostě hrát nedá a budeme se muset poohlédnout po nějakém posílení kádru,“ uvedl trenér Unionu Michal Petrouš.

Branky: 8. a 48. Šilhan, 14. Hlava, 25. Rada. Rozhodčí: Štuk. Diváci: 130. Poločas: 3:0.

Čelákovice: Hofta – Hakl (73. Caizl), Flekač, Homola, Havlát – Jeník, Dalekorej, Jelínek, Dostál – Pavel Bařina (46. Matějka, 55. Reichert), Matoušek.