Divizní soutěž jste zachránili za pět minut dvanáct, jaké je tedy hodnocení uplynulé sezony?
Je to napůl. Podzimní část vyšla celkem dobře, získali jsme 21 bodů a patřili jsme do středu tabulky a to i když Dalekorej vinou zranění odehrál jen šest utkání. Měli jsme dobrý úvod a poté i závěr podzimu. K oporám první části patřili Homola, Dostál, Hakl, Jelínek a oba brankaři. Během zimní pauzy odešli Dostál, Hakl a Ondra Koch a byli nahrazeni mladíky Duškem, Poběrežským, Kuznětsovem, kteří přes veškerou snahu nedosahovali kvalit odcházejících hráčů. Jaro otevřela zbytečná porážka od Kopaniny a s výjimkou Kladna bylo domácí hřiště zakleté. Ze zápasů na hřištích soupeře nejvíce mrzí dvě porážky z posledních minut a to v Děčíně a v Litvínově. Vyšel až závěr soutěže kdy se projevila zkušenost Lokvence a zlepšila se střelecká úspěšnost. V souhrnu lze říci, že uplynulý ročník se z pohledu Unionu jevil jako soutěž dvou rozdílných polovin se šťastným koncem.

Týmu se opět nedařilo doma, jak je to možné?
Z celkového počtu 35 bodů jsme na domácí půdě získali jen 21 což je 60 procent úspěšnost a to není valné. Během jara jsme podlehli před vlastním publikem čtyřikrát. V utkáních s Roudnicí a Polepy po slabém výkonu a individuálních chybách, ostatní zápasy po vyrovnaném průběhu, ale s bídnou koncovkou. Naše mladé mužstvo, když nehrál Lokvenc, se nedokázalo prosadit v koncovce ať již špatnou finální přihrávkou nebo samotným proměněním šancí. Možná hrála roli i psychika, kdy se nedařilo ukončit „domácí porážkový komplex“.

Do mužstva přišel bývalý zkušený reprezentant Vratislav Lokvenc, který měl působit i v roli hrajícího trenéra. Splnil vaše představy a očekávání?
Vráťa Lokvenc přišel k týmu až v průběhu soutěže. Celý podzim spolu se Skuhravým i trénoval mužstvo. Jelikož je i skautem jednoho zahraničního klubu věnoval se také sledování zápasů jiných mužstev hlavně mládežnických. Tato činnost jej velmi zatěžovala, a tak v zimní přestávce vedl tým jako jediný trenér Skuhravý. Pokud se týče jeho herní stránky, tak poprvé nastoupil v šestém kole, odehrál pět utkání a ve Vilémově se zranil. V zimní pauze se připravoval s týmem, ale v poslední přípravě se opět zranil a mohl na jaře poprvé nastoupit ve 25. kole. V závěrečných zápasech jara pak výrazně pomohl a ve spolupráci s Krausem se postarali i o zlepšení střelecké potence. Celkově strávil Lokvenc na trávníku téměř tisíc minut a připsal si čtyři branky. Tedy jeho největší přínos byl, když nastoupil na trávník.

Chyběl výrazný střelec. V minulé sezoně se prosazoval Dalekorej, teď rozhodně nezářil…
Jirka Dalekorej v minulém ročníku nastřílel celkem sedm branek, odehrál většinu zápasů. V uplynulém ročníku odehrál jen osmnáct utkání a vstřelil čtyři branky, což v procentuálním vyjádření je zhruba stejné a také je nutné poznamenat, že nyní hrál převážně ve druhé vlně. Nejlepším střelcem ročníku byl Janda (obránce či záložník) s pěti góly. Skutečně naše střelecká vizitka není zrovna výstavní a bude nutné na tomto zapracovat.

Chleba se lámal v posledních pěti kolech. Kde jste sebrali tolik sil na zvládnutí náročného závěru?
Možná se k nám přiklonilo i trochu štěstí. Obrat nastal v utkání s Vilémovem, který již měl záchranu jistou a chybělo mu několik hráčů ze základu. Lokvenc připravil dvě branky Krausovi a soupeř již nedokázal odpovědět. Poté se zajíždělo na stejně ohrožený Český Dub, kde rozhodla vyrovnané utkání branka Dalekoreje z 90. minuty opět po přihrávce Lokvence. Následovala utkání proti rezervě Mostu, která přijela s velmi mladým celkem, když jejich áčko hrálo. Vyhrálo se vysoko a u třech branek byl znovu Lokvenc. Soutěž jsme zakončili v Teplicích, které rovněž nastoupili s dorostencema a nám se podařilo zajistit důležitý bod z penalty. Právě v těchto zápasech se projevil přínos Lokvence.

Ubíráte se cestou odchovanců. Budete v tomto trendu pokračovat nebo přijde někdo nový?
Rozhodně je naším zájmem pokračovat v nastoupené cestě. I tak nastanou určité změny v kádru. Hostování ukončil Pártl, naopak hostování v Zápech prodlouží Hakl. Jablonec má vážný zájem o Poběrežského. Jinak by neměl zatím nikdo odejít. Na zkoušku jsou u nás tři mladí hráči, ale až další přípravné zápasy ukáží, zda se hodí do týmu. Z dorostu přišli Souček, Hlaváček, Uher a z hostování se vrátil Lánský a Pokorný. V Unionu by měl pokračovat i Lokvenc.

Jak je to s trenérským obsazením u mužstva?
Žádná změna se nechystá, hlavním trenérem zůstává Radek Skuhravý a naším záměrem je klidný podzim ve středu tabulky.

Střelci

1 + 4 – Janda
0 + 4 – Kraus
2 + 2 – Lokvenc
3 + 0 – Prokeš
2 + 1 – Jelínek
2 + 0 – O. Koch
1 + 1 – Dalekorej
2 + 0 – Hakl
1 + 1 – Nový
1 + 1 – Veselý
0 + 2 – Dušek
1 + 0 – Pártl
1 + 0 – Skuhravý
1 + 0 – Homola
1 + 0 – Dostál

Brankáři s nulou

2 + 2 – Štěpanovský
1 + 1 – Janáček