Utkání v Jirnech, kam přicestovala pražská Admira se znovu nehrálo. Na odložení tohoto zápasu se shodly obě strany. „Povrch hřiště je měkký a podmáčený. Navíc po chemickém ošetření je na ploše zápach. Kdyby se hrálo jen pár minut, hrací plocha by se poničila a její rekonstrukce by stála hodně peněz. Navíc by se ohrozilo zdraví hráčů,“ přiznali shodně oba trenéři domácí Josef Jícha a hostující Karel Jeřábek.

Jirny už také znají náhradní termíny obou odložených utkání. Zápas 16. kola s Rakovníkem budou hrát 31. března a s Admirou 7. dubna.

Svého letošního zápasu se nedočkal ani Union Čelákovice, který se vydal do Brozan. V úterý ještě sice ležela na hrací ploše vrstva sněhu, ale ve čtvrtek a pátek po úpravě stadionu nic nenasvědčovalo, že by se nakonec hrát nemělo. Jenže celodenní déšt v sobotu a neděli řekl jednoznačné ne. I v tomto případě se obě strany shodly, že se na tomto hřišti hrát nedá, a tak si Union Čelákovice na svoji jarní fotbalovou premiéru bude muset ještě týden počkat. Vedení klubu věří, že už tuto neděli proti Litvínovu se hrát bude a diváci v Čelákovicích si konečně přijdou na své.

(vlud, str)