První kolo Poháru ČMFS přivedlo na stadion U hájku v Čelákovicích celek Kolína, který hraje Českou fotbalovou ligu. Nováček divizní skupiny C doma prohrál a v poháru skončil.

Čelákovice – Kolín 2:4

Domácí borci ještě v prvním poločase o jeden gól vedli, nakonec odešli poraženi. Soupeř z Kolína dal totiž ve druhé půli tři branky.

Už ve druhé minutě zahrávali hosté pokutový kop za ruku a Kocourek se nezmýlil – 0:1. „Ta penalta byla hodně přísná,“ řekl Milan Šikl, sekretář Unionu. Do přestávky se ale domácím podařilo skóre otočit. O vyrovnání se postaral Reichert a do vedení poslal Union záložník Hájek.

Ve druhém poločase však dávali góly pouze kolínští fotbalisté. Na 2:2 srovnal Čáp a stejný hráč poslal za dvacet minut Kolín do jednobrankového náskoku. Deset minut před koncem se trefil ještě Štoček.

„Kolín vyhrál zaslouženě, byl kompaktnější,“ hlásil po utkání Šikl. „My jsme ale nehráli v zápase ´karasa´ a třetiligovému soupeři jsme byli důstojným sokem,“ dodal čelákovický sekretář.

Branky: 13. Reichert, 43. Hájek – 2. Kocourek (PK), 47. a 67. Čáp, 80. Štoček.

Rozhodčí: Dobrý. ŽK: 3:4. Poločas: 2:1.

Čelákovice: Branda – Havlát, Jelínek, Mulač, Pavel Bařina (70. Matějka) – Hakl, Hájek, Dozorec, Kubeš – Dalekorej, Reichert.