Jaroslav Bašus skončil ve funkci předsedy disciplinární komise Okresního fotbalového svazu v Nymburce. Taková zpráva se začala šířit. A jestli je pravdivá? „Je to pravda,“ přiznal sám Jaroslav Bašus. „K 31. prosinci končím. Podal jsem to už v září,“ uvedl.

A co ho k tomu vedlo? „Syndrom vyhoření,“ hlesl předseda komise a pak svoje slova rozvedl.

„Rozhodl jsem se skončit z osobních důvodů. Fotbal se dostal někam, kde nejsou moje ideály. Jsou zde už jen samé nadávky, urážky, inzultace. A tomu já nefandím. Ať to dělají mladší,“ řekl Bašus, který zůstane jen ve funkci člena výkonného výboru ČSTV. „Ale ve fotbale jsem definitivně skončil,“ řekl důrazně. „Tímto bych alespoň rád poděkoval všem klubům za spolupráci, i když někdy nechtěnou, a také současným i bývalým spolupracovníkům,“ dodal Bašus, jenž ve fotbale pracoval od roku 1967, tedy celých jedenačtyřicet let.

A kdo zaujme jeho místo? Místopředsedou disciplinárky je Alois Kaul z Kamenného Zboží. Ve fotbalových kuloárech se však hovoří také o rozhodčím Milanu Karlíkovi. „To jsem sice taky slyšel, ale nic není rozhodně jasné,“ vyvrátil předčasné spekulace předseda nymburského fotbalového svazu Petr Zábraha. „O tom, kdo bude funkci předsedy disciplinárky vykonávat se zatím nerozhodlo. Na zasedání Výkonného výboru jsme se domluvili, že o předsedovi disciplinárky se rozhodne před začátkem soutěží,“ řekl Zábraha.

Ten se vyhýbal i jménům potencionálních kandidátů na tuto funkci. „Nechceme dělat unáhlená rozhodnutí, aby se zbytečně nešířily ´zaručené´ zprávy. Tomu chceme určitě předejít. A navíc půjde jen o dočasné dosazení do této funkce, protože v létě bude valná hromada a tam se určí, kdo bude předsedou,“ dodal šéf fotbalového svazu.

Přispějte do diskuze svým názoremnaodstoupení dosavadního předsedy Jarosava Bašuse. Nebo máte svého kandidáta na tento post?