„V poslední době se nám výsledkově nedaří a na naší hře to je znát. Bojíme se něco udělat. Podobné to bylo i v Pyšelech. Tady to bylo takové opatrné,“ řekl k zápasu Poděbrad jejich kapitán Jan Jirásek. „Převážně se hrálo mezi vápnama. Bylo to umocněné také tím, že tam mají malé hřiště, kde se moc kombinovat nedá. V první půli si každý ze soupeřů vytvořil jednu šanci. Pyšely nastřelily břevno a na naší straně běžel Jan Fořt sám, ale nedal,“ uvedl k prvnímu poločasu poděbradský kapitán.

Bohemia měla několik šancí i ve druhém dějství, ale dala jedinou branku. To se trefil z pokutového kopu kanonýr Jan Fořt. Nakonec to byla branka vítězná. „Po změně stran jsme převážně tlačili, ale dlouho jsme se nemohli prosadit. Přitom Honza Fořt měl dvě dobré příležitosti. Nakonec ale využil až tu třetí, když potrestal z penalty faul na svoji osobou. Ještě předtím ale měli domácí šanci, kdy jejich hráč z velkého vápna netrefil naši prázdnou bránu. V závěru to bylo ještě husté. Ve vápně to tam lítalo, ale my to nakonec ubránili,“ radoval se spolu se svými spoluhráči Jirásek.

Rezerva Zenitu Čáslav byla jasným favoritem utkání, ale na hřišti to příliš znát nebylo. Hosté vedli do přestávky dvougólovým rozdílem, ale čtvrt hodiny před koncem snížil Blažek. Hosté se tak museli až do závěrečného hvizdu strachovat o výsledek, další gól už ale napdl.

„Soupeř byl kvalitní, my jsme se prezentovaly poctivou defenzívou. Hráli jsme dobře, až do první obdržené branky,“ řekl po utkání rožďalovický kormidelník Milan Švábenský. „V prvním poločase jsme si nezasloužili prohrávat 0:2. Po taktické stránce jsme zápas zvládli, myslím si, že remízu jsme uhrát mohli,“ litoval konečného výsledku rožďalovický trenér.

René Volf, Jan Roule