Semice vyhrály posledních pět zápasů v řadě, ale v závěrečném utkání sezony selhaly. Padly totiž na půdě Zásmuk 1:3. „Celé utkání ovlivnil fakt, že se hrálo na velmi těžkém terénu, celé utkání pršelo, ale i přesto se nehrál zase tak špatný fotbal z obou stran. První půli byli domácí o krapet lepší, ale jedinou šanci měl náš Koštíř. Poté jsme měli dobrý začátek druhé půle, ale nic z toho nebylo, naopak paradoxně dvě trefy v naší síti. Když se nám podařilo snížit, měli jsme ještě šance na srovnání, ale ty jsme nedali a domácí v poslední minutě už jen zvyšovali na konečných 3:1,“ hodnotil utkání člen semického výboru Miroslav Čepelka. „Utkání bylo poznamenáno tím terénem, domácí byli o vous lepší, ale i my jsme měli své pasáže, ve kterých jsme kralovali,“ dodal.

Poděbrady prohrály na trávníku mělnické Pšovky 1:2 a přišly tak o třetí flek v tabulce. Přitom na jaře hrály výborně. „Utkání začalo aktivní hrou soupeře, my jsme vůbec nehráli, než jsme se trochu oklepali a vyrovnali hru,“ řekl na úvod Jan Jirásek, poděbradský kapitán. „Po obdržené brance jsme je začali mírně přehrávat, také z toho pramenilo naše vyrovnání. Zbytek poločasu se dohrál ve stejném duchu, ale gól už nepadl. Poté v padesáté minutě šel Jan Fořt sám na bránu, ale nedal a o pět minut později jsme naopak inkasovali. A od té doby jsme už byli naprosto odevzdaní, vzdali jsme to, pouze jsme nakopávali dlouhé míče, neměli jsme žádné šance na vyrovnání. Druhý poločas jsme byli katastrofální,“ přiznal kapitán Bohemie.

Nevedlo se ani druhému musžtvu tabulky, Polabanu Nymburk. Ten prohrál dokonce doma 0:1 s celkem Jílového. „My jsme si tímto utkáním pokazili dojem z celé sezony,“ zlobil se kouč Nymburka Lukáš Vlk. „První půle se hrála pouze po vápna, nebyly žádné vyložené šance. My jsme si sice připravili dvě takové pološance, hosté jednu, ale nic z toho nebylo. „Po přestávce se to zvedlo, bylo to lepší, ale vzadu jsme hráli hrozně na riziko, čehož využíval soupeř, který chodil stále do přečíslení a z jednoho brejku dal gól. Oni výborně bránili a také proto jsme si vůbec nezasloužili vyhrát,“ uznal trenér Polabanu.

Tomáš Kubánek