Rozlosovány budou všechny okresní soutěže dospělých – tedy okresní přebor, dvě třetí třídy a tři čtvrté třídy.

Podle předsedy sportovně technické komise Karla Mašindy budou nějaké změny. Nečekaně se totiž ze III. třídy odhlásila rezerva Slovanu Lysá nad Labem, kterou tedy zřejmě nahradí ve III. třídě druhý tým IV. třídy skupiny A Milčice.

Postup do okresního přeboru mohou rovněž slavit v Sadské. Po kontumaci pěti utkání Lipníka se totiž jejich „B“ tým vyhoupl do čela tabulky. Místo Lipníka, který sice měl slavit postup do okresního přeboru, ale disciplinární komise ho poslala za vážné prohřešky do IV. třídy, postoupí do III. třídy ještě jeden tým. Podle všeho by se mělo jednat o tým Velenice.

Svého losovacího čísla se dočká i kvarteto nováčků. Poděbrady B a Sány B budou hrát IV. třídu skupinu C, Bobnice B nastoupí do skupiny B a litolská rezerva bude hrát skupinu A. Naopak hrát už nebudou rezervy Kostomlat, Křince a Libice nad Cidlinou. Kounice, které avizovaly zrušení B týmu, nakonec tento tým přihlásily.

Lipník, který byl odsunut do IV. třídy, bude hrát skupinu B a začne sezonu s minus dvaceti body.

Vážná je v současné době situace v mládeži. Díky tomu, že spadly tři dorostenecké týmy z I.A třídy, budou mít dva okresní přebory dohromady 19 týmů. Žákovská kategorie bude hrát okresní přebor a dvě okresní soutěže. Okresní přebor byl navíc zúžen na 10 týmů. Okresní soutěže bude hrát devět resp. deset týmů.