Lysé pomohly dvě standardní situace

NYMBURSKO - Fotbalové týmy z Nymburského okresu hrající I. B třídu měli o výkendu na pilno.

31.7.2007 1

Fotbalisté Slovanu Lysá (v červeném) vyhráli v přípravném zápase nad rezervou nymburského Polabanu 2:0. Foto: Deník/ Vladimír Malinovský

Lysá nad labem - Na tréninkovém hřišti v Lysé nad Labem se fotbalisté domácího Slovanu utkali v přípravném mači s účastníkem okresního přeboru, rezervou nymburského Polabanu.

Lysá – Polaban B 2:0

Utkání bylo po celou dobu vyrovnané a jako první se do šancí dostali hosté. Ti všakv rozmezí dvou minut neproměnili čtyři vyložené příležitosti. A tak přišel trest v podobě první branky Lysé. K trestnému kopu se postavil Jan Hovorka a trefil se parádně. Tři minuty po změně stran zahrával Slovan další standardku a Lukáš Novák se prosadil ze vzduchu hlavou. Pak už další šance nebyly. „Už na mě chtěli zápisné za gól,“ usmál se po zápase Jan Hovorka, potencionální posila Lysé z Libice nad Cidlinou. „Vždyť ještě nejseš jejich. A navíc pokladnu doma držím já,“ kontrovala se širokým úsměvem Hovorkova přítelkyně Iveta.

Branky: J. Hovorka, L. Novák.

Poločas: 1:0.

Lysá nad Labem: P. Málek – Kapička, Doležal, Starý, J. Hovorka – Jelínek, Gregar, L. Novák, Vrbický – D. Novák, Krmenčík, střídal Dančo.

Polaban B: Havelka – Hájek, Uhlíř, J. Grešula, Fiala – Babic, Vagenknecht, Růžička, Poklop – Kukla, Friedel, střídali Kubálek, Šťastný, Sutter, Novotný, P. Grešula.

Stará Boleslav -V přípravném utkání si zahrál nováček I.B třídy Jíkev proti Benátkám.

Jíkev – Benátky 4:3

Proti soupeři, který vloni patřil na špici I.A třídy, začala Jíkev dobře. Už ve 20. minutě vedla po gólech Mušky a Kápičky 2:0. Hosté sice před přestávkou snížili, ale po dalším gólu Kápičky vedla Jíkev opět o dva góly. Benátky pak vyrovnaly, ale poslední slovo měla Jíkev. Z penalty rozhodl Kobera.

Branky: Kápička 2, Muška, Kobera (PK).

Poločas: 2:1.

Jíkev: Zemánek (46. Andrlík) – Strašík, Škuthan, V. Jouza, Žežulka – L. Jouza, Šmelhaus, Kobera, Muška – Aust, Kápička.

Hrubý Jeseník/ Na hřištiv Hrubém Jeseníku sehráli fotbalisté Loučeně další přípravný zápas.

Hrubý Jeseník – Loučeň 2:1

Hosté z Loučeně měli více ze hry, ale jejich převaha byla neplodná. Před přestávkou dali naopak domácí dva góly. Ve druhém poločase snížil J. Kubík, ale to bylo ze strany hostí vše. „Byli jsme neplodní. Ale bylo to i tím, že chybělo hodně hráčů. I já jsem měl kopačky, ale na hřiště jsem naštěstí nemusel,“ usmíval se kouč Loučeně Otakar Ottomanský.

Branka Loučeně: J. Kubík.

Poločas: 2:0.

Loučeň: Lorenc – Říha, Holánek, Holub, Krupička – P. Špalda, Balcar, Blažek, Hofírek – J. Kubík, M. Špalda

Bříství - Na hřišti v Bříství sehráli fotbalisté Ostré další přípravný zápas s Přerovem.

Ostrá – Přerov 7:2

Borci Ostré zcela v pohodě přehráli účastníka okresního přeboru. Byli jsme jasně lepší,“ řekl Milan Moravec, sekretář Ostré. Už v poločase vedli fotbalisté Ostré o tři branky. Ve druhém poločase se po vystřídání hra vyrovnala, ale Ostrá žádné komplikace nepřipustila. „Soupeř byl odevzdaný,“ uvedl Milan Moravec.

Střelecky se zaskvěl Kotrba, který nasázel soupeři čtyři branky. Za Přerov dal oba góly Jíra. „My jsme ještě neproměnili další šance,“ dodal sekretář Ostré.

Branky: Kotrba 4, Kučera 2, Vavřík (PK).

Poločas: 4:1.

Ostrá: Heimrath – Holan (46. Pokorný), Krejčík (70. Volštát), Tangl, Čáp – Hradecký (46. Košťál), Remenec (70. Effenberger), Kučera, Vavřík (46. Novák) – Kotrba (70. Janula), Mileli (70. Bezdíček).

Kounice - Fotbalisté Kounic sehráli první přípravný zápas. A soupeře měli nelehkého. Pozvali si celek Úval, účastníka krajského přeboru.

Kounice – Úvaly 1:1

Do první šance se dostal domácí Fülöp, ale jeho dalekonosný lob skončil těsně vedle úvalské brány. Pak musel předvést své umění gólman Táborský, který dvakrát zachránil Kounice od pohromy. „Chytal perfektně,“ chválil brankáře jeho trenér Petr Veselý.

V 19. minutě ale vyrobili domácí chybu a soupeř ji potrestal. Na začátku druhého poločasu šel dvakrát sám na branku Rozumný, ale mířil do gólmana.

„To je klasika,“ hlesl Veselý. V 61. minutě přece jen srovnal Fülöp. Hosté mohli rozhodnout, ale jejich střela skončila na břevně. „Byl to dobrý fotbal, s výkonem jsem byl spokojen,“ dodal kounický kormidelník.

Branka Kounic: Fülöp.

Poločas: 0:1.

Kounice: Táborský – Práchenský, Poupa, Martin, Dobiáš – Musílek, Čup, Myšička, Bylina – Rozumný, Fülöp, stř. Janeček, Matura, Líbal.

31.7.2007 VSTUP DO DISKUSE 1

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 20 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel ŘIDIČ SKUPINY C+E. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: . Pracoviště: Dos-servis, s.r.o., Čechova, č.p. 717, 289 22 Lysá nad Labem. Informace: Petr Mišik, +420 724 649 616.

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 12 200 Kč

Pomocníci v kuchyni Pomocná síla do kuchyně. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Kontaktovat nás můžete telefonicky, e.mailem nebo osobně každé pondlí v době od 11:00 - 14:00 hod. - Hotel Ostrov. Pracoviště: Hotel ostrov, Na Ostrově, č.p. 432, 288 02 Nymburk 2. Informace: Ivana Veverková, +420 603 872 101.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technik 27 000 Kč

Technici dispečeři strojírenské výroby SERVISNÍ TECHNIK STROJŮ. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadavky: vyučen nebo praxe v oboru výhodou (v případě zájmu jsme ochotni zaučit i uchazeče bez praxe), praxe s montáží ocelových konstrukcí, strojů a strojních dílů výhodou, ochota učit se novým věcem a přístupům;, , Pracovní náplň: příprava a montáž třídících a drtících strojů pro zpracování nerostných surovin, servis třídících a drtících strojů v kamenolomech a pískovnách v ČR a SK;, , Nabízíme: možnost profesního a odborného růstu v perspektivním oboru, odpovídající platové ohodnocení + prémie + diety, 5 týdnů dovolené, dotované stravování v areálu společnosti, stravenky, lokalita Sadská, , Kontaktujte nás prosím e.mailem nebo telefonicky. Pracoviště: Cpos s.r.o - sadská, Husínek, č.p. 30, 289 12 Sadská. Informace: Jakub Fremund, +420 724 163 500.

Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu 23 000 Kč

Vedoucí pracovních týmů v prodejnách Vedoucí prodejny maso, uzeniny, lahůdky - NYMBURK. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o řeznictví Procházka (PMU CZ, a. s.), v prostorách Penny Marketu ve městě NYMBURK. , , Pracovní náplň: , • objednávání a příjem zboží pro prodejnu , • nábor prodavaček, jejich hodnocení a motivování , • celkové řízení chodu prodejny , • zodpovědnost za prezentaci zboží, čistotu prodejny a dodržování standardů , , Požadujeme: , • ideálně vyučení v oboru řezník nebo SŠ potravinářské technologie , • praxe v bourání a zpracování masa výhodou , • zkušenost s řízením menšího kolektivu , • znalost práce s PC , , Nabízíme: , • pracovní poměr na dobu neurčitou s pravidelně vyplácenou mzdou , • bonusy za plnění tržeb, zaměstnanecké nákupy, stravenky , • kreativní práci s lidmi , , V případě zájmu svůj životopis zašlete na mzofova@prochazka.cz.. Pracoviště: Pmu cz, a.s., pracoviště nymburk, Drahelická, č.p. 2265, 288 02 Nymburk 2. Informace: Michaela Zofová, +420 727 901 088.

Kariéra se chýlí ke konci. Koubský pracuje na stavbě jako dělník

Domů do Česka se dostane párkrát za rok. Když chce navštívit rodiče nebo děti, musí požádat šéfa o dovolenou. Přesto si bývalý obránce Zlína Jiří Koubský nestěžuje. Na život ve Švýcarsku, kde s přestávkami působí už třináct let, si pětatřicetiletý fotbalista zvykl a návrat na Moravu zatím odkládá.

včera 14:50

Snad jsem přispěl k současné úrovni, říká končící legenda MFK Vyškov Hodinář

/ROZHOVOR/ V utkání z posledního jarního kola Moravskoslezské ligy s Petřkovicemi vyběhl na trávník v 87. minutě a s krátkým nastavením hry to byly jeho poslední chvíle v dresu Vyškova, který oblékal dlouhých dvanáct let. „Bylo to krásné období, ale teď se chci věnovat svým koníčkům a profesním záměrům, včetně studia,“ říká David Hodinář, dlouholetá opora MFK Vyškov a v posledních dvou sezonách asistent trenéra Trousila.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
včera 16:32

Cíl Viktorie? Obhájit titul a neztratit se v Lize mistrů

Když hrajete pravidelně evropské poháry, ve sbírce máte máte pět domácích titulů a navíc jste úřadující šampioni, tak i pro novu sezonu musíte mít ty nejvyšší cíle.

včera 14:29

Brankář Vaclík po přestupu do Sevilly: Škoda, že s Ronaldem jsme se minuli

/ROZHOVOR/ Loni se brankář Tomáš Vaclík přestupu do Benfiky Lisabon nedočkal, letos mu však přesun na Pyrenejský poloostrov vyšel. Zamířil do španělské Sevilly.

Blíží se start divizních soutěží. Diváky tradičně potěší i dopolední zápasy

Po českých pažitech se v nejbližší době nezačnou prohánět pouze hráči první nebo druhé ligy. Zkraje srpna totiž startují i divizní fotbalové soutěže – je jich klasicky pět, představí se v nich celkem osmdesát mužstev a hrát se bude o pět vstupenek do České, respektive Moravskoslezské fotbalové ligy. První kola fanoušky přilákají už 4., respektive 11. srpna dopoledne.

Radim Truksa: Loňská sezona se nesmí opakovat

/ROZHOVOR/ Fotbalový trenér Radim Truksa připravuje FK Čáslav na další divizní sezonu. Sám by si ještě rád kopnul do balonu za Vrdy v I. B třídě, ale jak sám řekl, jen proti některým soupeřům.

Juniorka? Mehanović normálně trénuje s týmem, říká Grygera

Dvaadvacet hráčů do pole a tři brankáři. Tolik fotbalistů momentálně čítá kádr Fastavu. Ševci po loňském průvanu letos v létě spíše konsolidovali kabinu.