Lysé pomohly dvě standardní situace

NYMBURSKO - Fotbalové týmy z Nymburského okresu hrající I. B třídu měli o výkendu na pilno.

31.7.2007 1

Fotbalisté Slovanu Lysá (v červeném) vyhráli v přípravném zápase nad rezervou nymburského Polabanu 2:0. Foto: Deník/ Vladimír Malinovský

Lysá nad labem - Na tréninkovém hřišti v Lysé nad Labem se fotbalisté domácího Slovanu utkali v přípravném mači s účastníkem okresního přeboru, rezervou nymburského Polabanu.

Lysá – Polaban B 2:0

Utkání bylo po celou dobu vyrovnané a jako první se do šancí dostali hosté. Ti všakv rozmezí dvou minut neproměnili čtyři vyložené příležitosti. A tak přišel trest v podobě první branky Lysé. K trestnému kopu se postavil Jan Hovorka a trefil se parádně. Tři minuty po změně stran zahrával Slovan další standardku a Lukáš Novák se prosadil ze vzduchu hlavou. Pak už další šance nebyly. „Už na mě chtěli zápisné za gól,“ usmál se po zápase Jan Hovorka, potencionální posila Lysé z Libice nad Cidlinou. „Vždyť ještě nejseš jejich. A navíc pokladnu doma držím já,“ kontrovala se širokým úsměvem Hovorkova přítelkyně Iveta.

Branky: J. Hovorka, L. Novák.

Poločas: 1:0.

Lysá nad Labem: P. Málek – Kapička, Doležal, Starý, J. Hovorka – Jelínek, Gregar, L. Novák, Vrbický – D. Novák, Krmenčík, střídal Dančo.

Polaban B: Havelka – Hájek, Uhlíř, J. Grešula, Fiala – Babic, Vagenknecht, Růžička, Poklop – Kukla, Friedel, střídali Kubálek, Šťastný, Sutter, Novotný, P. Grešula.

Stará Boleslav -V přípravném utkání si zahrál nováček I.B třídy Jíkev proti Benátkám.

Jíkev – Benátky 4:3

Proti soupeři, který vloni patřil na špici I.A třídy, začala Jíkev dobře. Už ve 20. minutě vedla po gólech Mušky a Kápičky 2:0. Hosté sice před přestávkou snížili, ale po dalším gólu Kápičky vedla Jíkev opět o dva góly. Benátky pak vyrovnaly, ale poslední slovo měla Jíkev. Z penalty rozhodl Kobera.

Branky: Kápička 2, Muška, Kobera (PK).

Poločas: 2:1.

Jíkev: Zemánek (46. Andrlík) – Strašík, Škuthan, V. Jouza, Žežulka – L. Jouza, Šmelhaus, Kobera, Muška – Aust, Kápička.

Hrubý Jeseník/ Na hřištiv Hrubém Jeseníku sehráli fotbalisté Loučeně další přípravný zápas.

Hrubý Jeseník – Loučeň 2:1

Hosté z Loučeně měli více ze hry, ale jejich převaha byla neplodná. Před přestávkou dali naopak domácí dva góly. Ve druhém poločase snížil J. Kubík, ale to bylo ze strany hostí vše. „Byli jsme neplodní. Ale bylo to i tím, že chybělo hodně hráčů. I já jsem měl kopačky, ale na hřiště jsem naštěstí nemusel,“ usmíval se kouč Loučeně Otakar Ottomanský.

Branka Loučeně: J. Kubík.

Poločas: 2:0.

Loučeň: Lorenc – Říha, Holánek, Holub, Krupička – P. Špalda, Balcar, Blažek, Hofírek – J. Kubík, M. Špalda

Bříství - Na hřišti v Bříství sehráli fotbalisté Ostré další přípravný zápas s Přerovem.

Ostrá – Přerov 7:2

Borci Ostré zcela v pohodě přehráli účastníka okresního přeboru. Byli jsme jasně lepší,“ řekl Milan Moravec, sekretář Ostré. Už v poločase vedli fotbalisté Ostré o tři branky. Ve druhém poločase se po vystřídání hra vyrovnala, ale Ostrá žádné komplikace nepřipustila. „Soupeř byl odevzdaný,“ uvedl Milan Moravec.

Střelecky se zaskvěl Kotrba, který nasázel soupeři čtyři branky. Za Přerov dal oba góly Jíra. „My jsme ještě neproměnili další šance,“ dodal sekretář Ostré.

Branky: Kotrba 4, Kučera 2, Vavřík (PK).

Poločas: 4:1.

Ostrá: Heimrath – Holan (46. Pokorný), Krejčík (70. Volštát), Tangl, Čáp – Hradecký (46. Košťál), Remenec (70. Effenberger), Kučera, Vavřík (46. Novák) – Kotrba (70. Janula), Mileli (70. Bezdíček).

Kounice - Fotbalisté Kounic sehráli první přípravný zápas. A soupeře měli nelehkého. Pozvali si celek Úval, účastníka krajského přeboru.

Kounice – Úvaly 1:1

Do první šance se dostal domácí Fülöp, ale jeho dalekonosný lob skončil těsně vedle úvalské brány. Pak musel předvést své umění gólman Táborský, který dvakrát zachránil Kounice od pohromy. „Chytal perfektně,“ chválil brankáře jeho trenér Petr Veselý.

V 19. minutě ale vyrobili domácí chybu a soupeř ji potrestal. Na začátku druhého poločasu šel dvakrát sám na branku Rozumný, ale mířil do gólmana.

„To je klasika,“ hlesl Veselý. V 61. minutě přece jen srovnal Fülöp. Hosté mohli rozhodnout, ale jejich střela skončila na břevně. „Byl to dobrý fotbal, s výkonem jsem byl spokojen,“ dodal kounický kormidelník.

Branka Kounic: Fülöp.

Poločas: 0:1.

Kounice: Táborský – Práchenský, Poupa, Martin, Dobiáš – Musílek, Čup, Myšička, Bylina – Rozumný, Fülöp, stř. Janeček, Matura, Líbal.

31.7.2007 VSTUP DO DISKUSE 1

Martin Pánek.

ON-LINE: Ptejte se hokejisty Martina Pánka

14

Policie nabízí nováčkům sto padesát tisíc korun

Pád opilce do kolejiště a Labská princezna na suchu: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 23. ledna 2018.

Nymburk – Parádní představení předvedli svým příznivcům basketbalisté Nymburka. Vyhráli v dalším zápase Ligy mistrů nad italským Avellinem a díky tomu si zajistili postup do další fáze soutěže. Navíc už mají také jisté třetí místo ve skupině. V posledních dvou kolech je čeká Oostende a Zielena Gora, český mistr tak může směle pomýšlet na ještě lepší umístění.