Lysá získala v prvním mači cenný skalp. Porazila Úvaly

NYMBURSKO -Minulý týdenodehráli týmy I.B třídy své první zápasy.Prvníz nich bylifotbalisté lyského Slovanu. A hned získali cenný skalp. Porazili Úvaly z krajského přeboru. Dalším týmem, který odehrál svůj první přípravný zápas byli fotbalisté Ostré. Soupeřem jim byl celekRapidu Malešice. Soupeře pražské I.A třídy svěřenci trenéra Karla Báči porazili tříbrankovým rozdílem.Také fotbalisté Loučeně sehráli svůj první přípravný zápas. Soupeřem jim byly Kosmonosy hrající také I.B třídu.

24.7.2007

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Vladimír Malinovský

Lysá – Úvaly 3:2

Domácí fotbalisté vedli už tříbrankovým rozdílem, nakonec se ale strachovali o vítězství.

Jako první se trefil v 6. minutě z penalty Krmenčík, druhou branku první půle dal mladíček Cáska. Ve druhém poločase přidal třetí zásah Vrbický, ale hned za minutu hosté snížili. V 82. minutě daly Úvaly na 3:2, ale Slovan svou výhru uhájil. „V závěru nám docházely síly, ale naštěstí jsme to udrželi. Musím však ocenit přístup hráčů,“ pochvaloval si nový kouč Lysé František Hovorka. „Bylo to bojovné utkání, soupeř byl fotbalovější,“ dodal spokojený lyský trenér.

Rapid Malešice – Ostrá 0:3

Utkání mělo podle trenéra Ostré Karla Báči všechny znaky prvního přípravného zápasu. Ale v utkání si vytvořili právě jeho svěřenci více brankových příležitostí. A tři z nich dokázali ve druhém poločase proměnit. „Soupeře jsme k ničemu nepustili, měl jedinou šanci v prvním poločase,“ hodnotil vystoupení svého týmu lodivod Ostré Karel Báča. „Ale chybělo nám hodně hráčů,“ dodal kouč.

Loučeň – Kosmonosy 3:4

Domácí borci dvakrát vedli, ale soupeř dokázal dvakrát srovnat. Ve druhém dějství nedal Holub ani nadvakrát penaltu a hosté šli do vedení. Na 3:3 srovnal svou druhou brankou Balcar, ale pět minut před koncem rozhodly Kosmonosy. „Utkání mělo dobré tempo. Hrálo se dost otevřeně, oba týmy zapomínaly bránit,“ hodnotil zápas kouč Loučeně Otakar Ottomanský.

Branky Loučeně: Balcar 2, Folbrecht.

Poločas: 2:2.

Loučeň: Lorenc (46. Bednář) – Říha, Holánek, Krupička, Hradecký – J. Kubík, Blažek, Holub Balcar – Hofírek, Folbrecht, střídal Pažout.

Branky: Kotrba 2, Mileli. Poločas: 0:0.

Ostrá: Heimrath – D. Hradecký, ,Holan, Tangl, Janula – Remenec, Studený, Camara, Čáp – Kotrba, Mileli, stř. Efenberg, Volštát.

Branky: Krmenčík (PK), Cáska, Vrbický.

Poločas: 2:0.

Lysá: Málek – Štumar, Doležal, Starý, Šlingr – Jelínek, Gregar, Vrbický, Poborský – Krmenčík, Cáska.

24.7.2007 VSTUP DO DISKUSE

Řidiči dýchli sedm minut po sobě

Divocí koně na hradecké Plachtě.
18

OBRAZEM: Milovičtí koníci se přesunuli na východ

Hod vánočním stromkem a stovky maličkých běžkařů: prohlédněte si videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 20. až 21. ledna 2018.

Labská stezka je nejlepším turistickým produktem

Střední Čechy - Labská stezka se po roce znovu stala držitelkou prestižního ocenění. 18. ledna na brněnském výstavišti získala 1. místo ve Velké ceně cestovního ruchu 2017/2018 v kategorii Nejlepší turistický produkt. Vede od pramene Labe v Krkonoších až k Severnímu moři u německého Cuxhavenu, dlouhá je téměř 1 300 kilometrů. Odborníci ji dokonce hodnotí jako fenomenální evropskou dálkovou cyklotrasu.