Ve třetím kole druhé fotbalové ligy žen zajížděla starolyská děvčata na půdu Mladé Boleslavi. Po remíze a porážce v prvních dvou kolech se dočkala vítězství.

Mladá Boleslav – Stará Lysá 2:3

Byla to starolyská děvčata, která hned ve 2. minutě po pěkné kombinaci Sůrové, Soukupové a Linhartové vedla 0:1. Další šance na sebe nenechala dlouho čekat a po centru Bartoňkové před branku domácích Soukupová netrefila na zadní tyči prázdnou branku. V 6. minutě poprvé zahrozily domácí fotbalistky a vytěžily střelou za velkým vápnem srovnání na 1:1. Do konce první půle se nic velkého neudálo, starolyská děvčata sice kontrolovala hru, ale do finální části chybělo lepší provedení v zakončení.

Ve druhém poločase si svoji slabší chvilku vybrala starolyská brankářka, která inkasovala po slabé střele k tyči – 2:1. Inkasovaná branka starolyská děvčata nakopla k větší aktivitě a v 62. minutě z trestného kopu srovnala Čerepušťáková na 2:2. A v 69. minutě tentokrát zahrávala starolyská děvčata rohový kop, míč se po odražení dostal před Pacoňovou, která z první trefila branku domácích na konečných, ale zasloužených 2:3.

„Po delší pauze z důvodu zranění se nám do hry vrátila záložnice Hlaváčková, tentokrát musím říct, že kromě jedné chyby a zaváhání brankářky jsme jinak měly hru ve své režii a kromě vstřelených branek se dostávaly do zakončení, ale chyběl nám větší klid v zakončení,“ řekla k vítěznému střetnutí trenérka Staré Lysé Martina Jedličková.

Branky Staré Lysé: Linhartová, Čerepušťáková, Pacoňová. Poločas: 1:1.