„Oproti minulým ročníkům se zúčastnilo méně družstev, ale dalo se to čekat, konkurence těchto turnajů je týden po skončení mistrovských zápasů veliká. Bohužel si konkurujeme už i se sousedními kluby. Na druhou stranu je tento počet lepší na systém a organizaci turnaje,“ řekl jeden z organizátorů Zdeněk Buřič.

Šestnáct týmů bylo rozděleno do dvou základních skupin, z kterých postupovaly první čtyři do čtvrtfinálových bojů. O postupu mezi nejlepší tentokrát rozhodovaly minimální bodové rozdíly nebo dokonce lepší vzájemný zápas. Na to třeba doplatilo mužstvo Mat.spol. - loňský čtvrtý nejlepší tým turnaje nepostoupil pro horší výsledek z duelu s Dakonem Praha.

Už ve čtvrtfinále na sebe narazila mužstva Papicar a Ekobet. Loňský vítěz a favorit na celkové vítězství v tomto ročníku zvládl jak tento zápas, tak i semifinálový souboj s týmem Hostinec u Čámrse. Ve finále se mu postavilo mužstvo Kukačky, které stejně jako Papicar vyhrálo základní skupinu. Soudě tedy podle výsledků se proti sobě postavila skutečně nejlepší mužstva turnaje.

Finálový zápas hraný dvakrát deset minut byl parádní podívanou, kde se šance střídaly na obou stranách. Favorizované mužstvo Papicar mělo přeci jen navrch, když v poločase vedlo 2:0. Ten kdo si myslel, že je o vítězi rozhodnuto, se však velice mýlil. Po kontaktní brance Kukaček došlo asi dvě minuty před koncem k vyrovnání a o vítězi tak rozhodovaly pokutové kopy. V nich si lépe vedlo mužstvo Kukaček, které tak překazilo plány svému soupeři na třetí vítězství v řadě, a po zásluze slavilo zisk putovního poháru.

Prvním čtyřem týmům byly předány věcné ceny v podobě uzenářských dobrot, vítěz převzal putovní pohár. Individuální ceny obdrželi Jan Jícha z mužstva Bombeři za nejlepšího střelce a Dan Týma z mužstva Kukačky za nejlepšího brankáře.

„Turnaj se stále nese v tradici „fotbal pro každého“, proto jsme rádi, že jsme zde mohli opět přivítat mužstva složená z hráčů, kteří se fotbalem přišli opravdu bavit, protože tak to má být a bez nich by to snad už ani nebylo ono. O to víc mě mrzí, že jsme v průběhu zaznamenali i chování některých jedinců, které nebylo vždy v duchu fair play. Myslím, že v konečném hodnocení se turnaj vyvedl a že se zúčastněným hráčům líbil. Organizace klapala na výbornou, poděkování patří tradičně našemu komentátorovi „stanice Jerevan“ - Jindrovi Medunovi a hudebnímu baviči Jardovi Hovorkovi, pánům rozhodčím a realizačnímu týmu ředitelství turnaje. Opět jsme mohli účastníkům nabídnout perfektně připravené hřiště a ke spokojenosti přispěla určitě i bohatá nabídka občerstvení zajištěná hospodou Na hřišti,“ řekl za organizační výbor Zdeněk Buřič.