Na umělé trávě v Červených Pečkách, jejichž A – tým hraje I.A třídu, začne o víkendu prvním kolem zimní turnaj. Toho se zúčastní také dva okresní zástupci. Fotbalisté Sokolče hrající nejnižší krajskou soutěž a celek Libice nad Cidlinou, přední tým okresního přeboru.

Obě tato mužstva budou hrát ve skupině A, kde je doplní ještě týmy domácích Červených Peček a Bečvár. Posledně jmenovaný hraje okresní přebor na Kolínsku. Ve skupině B pak hraje rezerva Velimi, Zbraslavice, Býchory a Suchdol.

„Bude to pro nás dobrá příprava, i když své soupeře zase tolik neznáme,“ řekl před začátkem červenopečeckého klání Marek Soukup, hrající trenér sokolečského mužstva.

Ten si před turnajem nedává žádné cíle ohledně umístění, zápasy budou sloužit hlavně jako test hráčů před jarními odvetami. „Na umístění není kladen důraz. Turnaj nám poslouží k tomu, abychom protočili co nejvíce hráčů a popřípadě je vyzkoušeli na různých postech. O výsledky ani tak nepůjde,“ uvedl Soukup.
Zimní turnaj ale nebude jedinou přípravou mužstva. „Po skončení tam máme ještě nějaké přípravné zápasy.“

V týmu zatím k výrazným změnám nedošlo. „Zatím se toho v tomto směru mnoho neudálo. Vrátit z hostování v Poříčanech by se mohl Štěpán Košický. Dál se uvidí. Další hráče ještě oslovíme a vyzkoušíme,“ dodal kouč Sokolče.

Libice vstoupí do turnaje pod vedením nového trenéra. Úspěšného Radka Kulhánka, který šel do Polep, vystřídal na lavičce Libor Mana. Ten působil na Kutnohorsku. „Bude to pro nás zpestření přípravy na dobrém terénu a s dobrými soupeři. Hlavně chceme vyzkoušet hráče. Doufám, že budeme dobře připraveni na sezonu,“ uvedl manažer Libice Radek Holub.

Už s předstihem bylo předehráno jedno utkání, v němž pořadatelský tým zdolal celek Bečvár 5:0. Branky stříleli P. Kesner, Holub, Slezák, M. Kesner, Vohnický.

Program 1. kola – sobota: Býchory – FC Velim B (12 hodin), Červené Pečky – Libice nad Cidlinou (14). Neděle: Sokoleč – Bečváry (12), Zbraslavice – Družba Suchdol (14).