Poté, co čtvrtou nejvyšší soutěž nepřihlásila příbramská rezerva, přijaly Neratovice jako třetí tým krajského přeboru, nabídku hrát v příštím ročníku divizi.
Všechno to otevřelo nymburským fotbalistům cestu do vyšší soutěže.

„Je to super zpráva pro všechny. Jsme moc rádi, že se nám podařilo postoupit zpět,“ řekl spokojený kapitán Polabanu Jiří Ott.

Nymburk se tak po roce vrací zpět na místo, kde odehrál spoustu předcházejících ročníků.

Co je však nejcennější na postupu Polabanu? To, že tohoto úspěchu dosáhli hráči, kteří ve většině případů jsou nymburskými odchovanci.

„Vzhledem k tomu, že se po sestupu proměnil celý tým, přišel nový trenér a obměnilo se vedení, tak jsme za postup dvojnásob rádi,“ upozornil důrazný obránce s kapitánskou páskou na ruce.

„Našim cílem byla po přebudování kádru záchrana. Po polovině soutěže jsme si řekli, že se nám daří, tak proč nezkusit vybojovat postup a to se nám nakonec podařilo,“ vypráví nymburský patriot.

V krajském přeboru čekají na nymburské borce o poznání kvalitnější soupeři. „To si určitě uvědomujeme. Cíle nebudou velké. Prioritou bude záchrana,“ řekl Ott.

Dá se očekávat, že Polaban bude chtít posílit svůj kádr pro další ročník. „Důležité je, že drtivá většina kluků zůstává. Vedení nám oznámilo, že by rádo přivedlo tři až čtyři kvalitní fotbalisty,“ pokračoval kapitán mužstva.

„Na týmu je znát, že většina hráčů je odsud, tudíž spolu trávíme i více času po zápasech i mimo fotbaly, což zajisté přispělo k vytvoření dobré party,“ uvedl oblíbenec nymburských fanoušků.

„S přípravou začínáme v polovině července. Pro spoustu kluků to je první postup v jejich kariéře. I proto jsem rád, že se nám to povedlo,“ dodal.