„Je to asi zasloužený bod, i když jsme mysleli na tři. Chtěli jsme napravit propadák z Českého Dubu, ale nepovedlo se,“ uvedl čelákovický sekretář Milan Šikl.

Union trefil v první půli břevno, ale do vedení šli hosté. O něj přišli po brance Jandy. Další gól už v zápase nepadl. „Za stavu jedna jedna se zbytek zápasu dohrál jakoby ke spokojenosti obou mužstev. Soupeř měl sice ještě jednu velkou šanci, ale Verbíř ji nedal. My už jsme žádnou neměli,“ prozradil Šikl.

Hosté byli po celý zápas lepším týmem, byli aktivnější a častěji u míče. „My jsme byli hlavně v záloze dost statičtí. Oni nás přehrávali pohybem a rychlostí. Navíc také bylo znát, že nám chyběli někteří hráči, kteří patří do základní sestavy. Hlavně Homola s Poběrežským,“ dodal sekretář Unionu.

Přezimování bude klidnější

Asi pořádně veselo bylo po posledním divizním utkání podzimu v táboře Litole. Ta na svém trávníku zdolala celek Vilémova těsně 2:1. Do tabulky si tak připsala hodně důležité tři body.

„Jsme hodně rádi. Po této výhře pro nás bude asi přezimování o hodně klidnější,“ ulevil si po vítězném utkání litolský stratég Pavel Jareš.

Jeho tým sice prohrával, ale zvedl se a pak už byl lepším týmem. A skóre otočil ve svůj prospěch. „Byli jsme lepším týmem a podle mě jsme zvítězili zaslouženě. Jsme rádi za tři body,“ usmíval se spokojený trenér Litole, jehož tým první inkasovaná branka nepoložila. „Od gólu, který jsme dostali, jsme byli jasně lepší a měli jsme i mnohem více šancí než soupeř,“ vypočítával Jareš. „Poslední dobou se nám ale nedaří šance proměňovat a to bylo i v tomto střetnutí. Asi největší šanci měl Bohdan, který prošel přes tři hráče a napálil míč do tyče,“ popsal situaci litolský kormidelník. „Hosté pak měli jen nějaké brejky, navíc hráli v deseti. My jsme mohli přidat další branky, ale Černý trefil tyč a Sosnovskému v poslední chvíli míč poskočil,“ přidal výčet šancí Jareš.