Jareš byl nespokojený s bojovností týmu

Pro litolské borce je to už druhý debakl ze soupeřova hřiště po sobě. „My jsme chtěli začít odhodlaně, vylepšit si renomé z Teplic, to se nám ale nepovedlo. Začátek se nám sice vydařil, do dvacáté minuty jsme soupeře do ničeho nepustili, hrálo se převážně uprostřed hřiště. Jenže poté přišla penalta, po které byl soupeř už lepší a poté po chybě Rathouského jsme prohrávali už 2:0,“ zhodnotil dění na hrací ploše v první pětačtyřicetiminutovce litolský trenér Pavel Jareš.

Ve druhém dějství dostal jeho tým čtyři góly. „Na začátku druhé půle jsme chtěli snížit, ale hned zkraje chyboval žákovsky Helmich a bylo to o tři branky. Poté už se hraje špatně, domácí nás přehrávali, nám také odešla bojovnost. V závěru alespoň po faulu na Sosnovského snížil Adam Petrouš z penalty,“ uvedl kouč Jareš.

„Domácí byli v utkání lepším týmem, ale my jsme si to zavinili sami, sami jsme je posadili do sedla. Takhle se hrát nedá. Nejsem vůbec spokojený, příště se musíme rapidně zlepšit, jestli chceme bodovat,“ zlobil se na své hráče litolský kormidelník.

Lokvenc vydržel na hřišti jen půl hodiny

Unionu nepomohl v Neratovicích ani zkušený Vratislav Lokvenc, kterého střídal po půlhodině hry Koch. „Utkání se hrálo na velmi špatném terénu. Jinak my jsme byli strašní, bylo to celé bez kombinace, bez pohybu, naprosto bez ničeho, byl to prostě strašný zápas,“ nešetřil kritikou do vlastních řad nespokojený čelákovický trenér Radek Skuhravý.

Čelákovice neměly téměř žádnou šanci. „My jsme za celé utkání vystřelili snad jenom jedinkrát na bránu. Oni ale i domácí nás ohrozili pouze tak třikrát, jenže dali jeden gól, ale zato parádní. Měli protiútok a odražený balón vystřelil domácí hráč z pětadvaceti metrů přímo z první a trefil se přesně do šibenice,“ popsal rozhodující moment střetnutí Skuhravý. „Celé střetnutí byl spíš boj, vcelku i vyrovnaný, ale domácí se dokázali o trochu lépe popasovat s tím špatným terénem, který fotbalu moc neprospíval,“ dodal Skuhravý.

TOMÁŠ KUBÁNEK