Bohemia se drží na druhém místě tabulky a může směle přemýšlet o jarních bojích o postup. „Důležité tři body. Chtěli jsme si udržet čelo, ale herní projev nebyl dobrý, bylo to kostrbaté, rozkouskované,“ přiznal po vítězném střetnutí poděbradský kapitán Jan Jirásek, který se pustil do rozboru utkání. „Soupeř přijel bránit, soustředil se hlavně na defenzivu a na brejky. My měli moře standartek, bylo jich snad dvacet za první půli. Z těch jsme měli dvě tutovky, ale nedali. Ze hry jsme měli více, ale všechno končilo před vápnem,“ vypočítával po zápase Jirásek.

Ani druhý poločas nepřinesl v počtu vyložených šancí žádnou změnu. „Druhou půli jsme opět neměli žádnou gólovou šanci, hráli jsme stále jen po vápno,“ uvedl poděbradský kapitán.

Zápas rozhodl střídající Voříšek. „Až potom si vzal míč ze strany na střed Voříšek a trefil se do růžku. To byl snad jediný světlý moment zápasu. Pak už byla hra velmi kouskovaná,“ dodal Jirásek.

V utkání s Radimí se domácí Semice nemohly dlouho střelecky prosadit. Vysvobodil je až chviličku před koncem střídající Havránek. „ Po nepříznivém vývoji bod bereme, myslím si, že i soupeř ho bere,“ přemýšlel po utkání nahlas semický trenér Zdeněk Doležal.

Tomu v zápase chybělo hned několik hráčů sestavy. „My jsme nastoupili v kombinované sestavě, chyběli nám Hromadník, Janáček a Jelínek. Tudíž jsme lepili sestavu a pomohli nám hráči z B týmu. Čekali jsme tři body, ale neměli jsme tolik šancí jako jindy. Bohužel takový je fotbal, přes zimu se s tím pokusíme něco udělat,“ řekl kouč semického mužstva.

Utkání se lámalo až po změně stran. „První poločas se toho moc neudálo, zato ten druhý byl už živější. V něm si hosté vytvořili mírný tlak, kde měli asi čtyři šance na skórování. Ale branku vstřelil jen Slunéčko, který prošel obranou jako nůž máslem. Nám se ale podařilo Havránkem srovnat a nakonec ještě v nastavení měl šanci opět Havránek, ale netrefil bránu,“ litoval šéf semické lavičky.

Tomáš Kubánek