„První půli jsme měli ve svojí moci, jenže neproměnili jsme nějaké samostatné nájezdy. Po naší vedoucí brance jsme si nechali dát úplně zbytečný gól po chybě středu obrany. My jsme vhazovali a měli jsme míč v moci, ale ztratili jsme ho a hosté srovnali,“ řekl kouč Semic Zdeněk Doležal. „Na počátku druhé půle běžel dvakrát sám na brankáře Koštíř, ale nedal. Až poté naše aktivita vyústila v gól Švarce, který dorazil dalekonosnou střelu Mikluščáka. V závěru jsme se báli o výsledek, ale několik nebezpečně vypadajících závarů vyřešil Zemánek,“ oddechl si kouč vítězného celku.

Ten byl samozřejmě rád za výhru. „Jsem spokojen s body. Na nás bylo vidět, že je potřebujeme, bylo to od nás nervózní, křečovité. Jinak speciálně bych chtěl pochválit za výkon Mikluščáka, Horejce a taky mladého Rychtaříka, který minulý rok vyšel z dorostu a je to velký příslib pro semickou kopanou,“ nešetřil chválou Doležal.

Zato Bohemia moc chvály nezaslouží. „Od začátku našeho zápasu to vůbec nevypadalo dobře, my jsme hráli velmi špatně, soupeř pouze nakopával míče dopředu na jediného útočníka a my jsme vzadu dělali veliké chyby,“ přiznal stoper Poděbrad Jiří Kohoutek. „Kolem dvacáté minuty přišel centr ze strany a Filinger ho umístil přímo k tyči. Na začátku druhé půle byl za faul vyloučen domácí hráč, ale od té chvíle to bylo paradoxně ještě horší. Domácí stáli v devíti lidech na vápně a my jsme nebyli schopní zakombinovat, natož se dostat do šance. Jedna nakonec přišla, ale nic z toho,“ krčil rameny Kohoutek. „Pro nás to byl velmi strašný, nevydařený zápas. My když dostaneme první gól, tak nejsme schopní hrát fotbal, když ho naopak dáme my, jsme schopni dát soupeři branek klidně pět,“ ulevil si poděbradský obránce.

Tomáš Kubánek