Do prvních jarních bojů o mistrovské body vstoupí šest okresních zástupců (Litol, Polaban Nymburk, Ostrá, Semice, Vykáň a Poříčany), a k tomu regionální Union Čelákovice.

Příznivci se mají rozhodně na co těšit. Hlavní pozornost bude upřena do Litole, kde budou tamní Sršni bojovat o záchranu. Stejně tak Semice v krajském přeboru. Jiné „starosti" mají ve Vykáni a v Nymburce, kde se budou celky prát o postup.

Litolský Bohdan: Vyhrát první dva zápasy? To by bylo překvapení

Zase stejná písnička. Divizní fotbalisté Litole budou na jaře bojovat o setrvání v soutěži. To už velice dobře znají, ve stejném duchu se nesly i předešlé sezony. Možná z toho mohou Sršni těžit.

„Na boj o záchranu jsme si již z předchozích sezon zvykli. V divizi se snad nenajde podobné mužstvo, které by každoročně bojovalo o přežití v divizní společnosti. Věříme, že stejně jako v minulých letech, tak i letos, se nám divizi podaří zachránit," přeje si kapitán mužstva Michal Bohdan.

Ten bude mít nové spoluhráče, kádr doznal několika změn. „Staronovou posilou je útočník Roman Herzán z Poděbrad. Dále přišel McDon Mbah z Jiren. Nevylučuji, že náš tým ještě bude posílen v průběhu úvodních jarních kol. Kádr opustil Matěj Jareš, jenž se vrátil do Semic. Pevně doufáme, že i nadále bude v sršním dresu pokračovat Jaromír Jindráček," přeje si kapitán.

Litol hraje na úvod dvakrát venku – v Libiši a v Horních Měcholupech. „Pokud bychom získali tři body, náš vstup bych považoval za úspěšný. Vyhrát oba zápasy je sice možné, bylo by to ale velké překvapení. Tyto zápasy zřejmě o záchraně nerozhodnou, i když vstup do odvet je důležitý," dodal Bohdan.

POLABAN NYMBURK

Třetí místo, čtyřbodová ztráta na lídra a shodný počet bodů jako druhá Suchdol. To je postavení Polabanu Nymburk před jarními odvetami. Cíl? Jednoznačný! Postup do divize. Je to cíl, který si dalo vedení už na začátku soutěže. „Ano i nadále je naším cílem postoupit do divize," uvedl trenér Radek Kulhánek.

Soutěž je velmi vyrovnaná, o nejvyšší příčky může hrát ještě dost mužstev. Polaban tak má hodně konkurentů. „Jak tabulka napovídá, tak by to měla být mužstva Ovčár, Suchdolu, Hostouně a Sedlčan. Ale velkou ztrátu nemají ani mužstva Ostré a Tatranu Rakovník," ví kouč Nymburka.

Na konci sezony mluvil Kulhánek o tom, že potřebuje do kádru alespoň dva zkušené hráče. „Povedlo se nám získat jednoho zkušeného hráče a tím je Tomáš Svoboda, který dříve působil v Zápech a poslední půlrok hostoval v Českém Brodě. A druhou posilou je David Šťastný, který poslední půlrok také působil v Českém Brodě," vyjmenoval hlavní posily týmu.

Boj o postup je vždy hodně těžký. Co rozhodne? „Rozhodující bude, jak se budou mužstvům vyhýbat zranění a vypořádají se se žlutými kartami. Protože žádné z mužstev hrajících o špici nemá tak široký kádr na to, aby jejich výkon nepoznamenala absence dvou a více hráčů. A dále určitě momentální forma v probíhající sezoně," má jasno trenér Polabanu.

SPORTOVNÍ SDRUŽENÍ OSTRÁ

Na poklidnou jarní sezonu to vypadá v Ostré, u nováčka krajského přeboru. A nebo že by se tým chtěl ještě prát o postup do vyšší soutěže? „Rádi bychom se udrželi v první polovině tabulky. Myslím, že to v silách tohoto mužstva je. A dále chceme opět předvedenou hrou bavit diváky i sebe. Pro nás, co máme fotbal rádi, tím myslím fanoušky z celého okresu, je dobře, že po dlouhé zimní přestávce sezona opět začíná," těší se už na první zápasy vedoucí mužstva Ostré Josef Červinka.

Mužstvo je výrazně posíleno hlavně v defenzivě. Do kádru přišel zkušený Radek Hochmeister, který má ligové zkušenosti. „Je to samozřejmě posílení naší defenzivy. Jakmile Radek naskočil do zápasu, tak to okamžitě bylo znát. Je na něm vidět, že ještě nedávno hrál fotbal na vrcholné úrovni. Celou zimní přípravu jsme řešili post stopera, jeho zkušenosti se nám velice hodí," je s novou akvizicí spokojený Červinka.

Na druhou stranu kádr Ostré také někteří hráči opustili. „Odešel Jirka Štěch a fotbalovou kariéru ukončili Jirka Dozorec a Láďa Doseděl. Ti se ale v klubu budou věnovat trénování mládeže a v A týmu působit v roli asistentů. Naopak na hostování přišli Radek Šulc, Tomáš Kavka, Petr Vobořil a již zmiňovaný Radek Hochmeister," vyjmenoval celkem početné změny v kádru vedoucí mužstva.

AFK SOKOL SEMICE

Pořádně perné jaro rozhodně čeká fotbalisty Semic, poslední tým tabulky. Mužstvo musí ze všech sil bojovat o záchranu, na podzim nasbíralo pouhých deset bodů. „Pokusíme se. Pokud na to budeme mít, tak se o to popereme, pokud nebudeme konkurenceschopní, nedá se nic dělat. V Semicích jsou podmínky takové, že některým týmům v soutěži nemůžeme konkurovat. My musíme stavět na bojovnosti, chuti a vůli," vyzdvihl hlavní potřebné atributy semické hry vedoucí mužstva Miroslav Čepelka.

To ale nemusí podle vedoucího Semicím stačit. „A pak taky samozřejmě i trochu štěstí a taky to, jak na tom budou ostatní soupeři hrající spolu s námi o záchranu. Myslím, že začátek soutěže napoví, jak na tom jsme a jestli tu šanci mít budeme nebo ne."

K záchraně by měli pomoci noví hráči. „Z hostování v Litoli se vrátil Matěj Jareš, z Kolína na hostování přišel Kutifel a přišel Machala, odchovanec Sigmy Olomouc, který působil v týmech hrajících olomoucký krajský přebor," vyjmenoval příchozí hráče vedoucí týmu. Naopak z kádru odešli Vorlíček a Šimek.

V přípravě ale tým vyhrál jen dva zápasy. „Účast na trénincích byla slušná v porovnání s podzimem. Zápasy jsme sehráli s týmy z nižších soutěží, bohužel ne vždy ve zcela kompletní sestavě," dodal Čepelka.