Fotbalová příprava už klepe na dveře. Některé týmy už možná do náročného období naskočily, divizní Union Čelákovice začne tvrdý dril v úterý 10. ledna.

V jedenáctém celku skupiny B zatím k žádným změnám nedošlo. „Ještě je to takové chcíplé období,“ uvedl sekretář čelákovického klubu Milan Šikl.

K nějakým změnám ale určitě dojde, Šikl však nechtěl být konkrétní. „Na zkoušku by měl přijít brankář a asi další tři hráči. Trenér je s nimi domluvený. Měli by u nás absolvovat přípravu do konce ledna, kdy bychom se měli rozhodnout. Pokud bychom o ně neměli zájem, aby měli šanci najít si jiný klub,“ řekl Šikl.
Trenérem divizního mužstva, které v podzimní části soutěže nasbíralo osmnáct bodů, zůstává i pro jarní odvety Radek Skuhravý. „Je to tak. Radek je nyní na horách, vybírá si poslední chvíle volna,“ usmívá se Šikl.

Union žádný z hráčů zatím nemíní opustit. „Na odchodu snad nikdo není. Zájem byl pochopitelně o Dalekoreje a o Jelínka, ale ti by měli zůstat,“ je přesvědčený sekretář klubu.

Čelákovice budou hrát v letošním zimním období jen přípravné zápasy, do žádného turnaje se nepřihlásily. „Já si myslím, že turnaje jsou zbytečně drahé. Vystačíme si s přípravnými duely,“ objasnil Šikl. Prvním zápasem bude pro Union „pouťák“ s účastníkem okresního přeboru Praha – východ, týmem Nehvizdy. Ten by se měl uskutečnit 14. Ledna. Poté jede mužstvo na soustředění na hory a 29. Ledna se utká s celkem Úval, který hraje krajský přebor.

Fanoušky bude určitě zajímat, zda bude v Unionu pokračovat internacionál Vratislav Lokvenc. I když ten odehrál na podzim pouhopouhou necelou půlhodinu v utkání v Neratovicích. Jinak se hlavně potýkal se zraněním achillovy šlachy, které si přivodil při běhu maratonu. „Je fakt, že Lokvenc byl dlouhodobě zraněný a na podzim vlastně nehrál. Jednání o jeho setrvání v našem klubu budou probíhat, ale zatím nevíme, jak to dopadne. Uvidíme po desátém lednu, kdy se hráči sejdou k prvnímu tréninku,“ dodal čelákovický sekretář.