O letošní ročník Kevin cupu nebyl zase až takový zájem, jak by se mohlo zdát, o čemž svědčí fakt, že v posledních několika ročnících se letního Kevin cupu zúčastňovalo týmů dvacet, letos se ale přihlásilo jen šestnáct mužstev. Všechna utkání turnaje se odehrála na dvou zmenšených hřištích na dvakrát jedenáct minut.

Šestnáct týmů, mezi kterými chyběly například stálí účastníci, jako jsou Bílý Balet nebo Čjejda, bylo rozděleno do čtyř skupin po čtyřech týmech. Ve skupinách se utkaly systémem každý s každým. Do vyřazovacích bojů o celkového vítěze postoupilo všech šestnáct mančaftů. Po určení pořadí v jednotlivých ve skupinách začaly vyřazovací boje pavoukovým způsobem.

Skupina A:
1. Kluci z Kluku
2. Lupiči
3. Odřepáci
4. HC Poděbradka

Skupina B:
1. Mados
2. FK Mokrá Trencle
3. Voslové
4. FCS Poděbrady

Skupina C:
1. FH Hurricanes
2. Karas Team
3. Družina Krále Miroslava
4. FC Vagabundus Metalu

Skupina D:
1. Xaverov
2. Ramonis Team
3. FCS Nový Bor
4. Sány

O 3. místo

Odřepáci – FH Hurricanes 0:1

Vcelku nudné utkání, jelikož na obou mužstvech už byla patrná únava, rozhodla jedna jediná branka.

Finále

Kluci z Kluku – Lupiči 1:1 5:4 na penalty

Oba týmy měly ve svém středu hráče z nejvyšších soutěží, ať to byl Jan Bořil na straně Lupičů z Viktorie Žižkov a nebo Jiří Sodoma, dorostenec Slavie Praha a Cyril Golovko, který právě skončil v dorostu pražské Sparty na straně Kluků z Kluku.

Oba týmy do finále prošly zcela zaslouženě. Ve finále toho ale příliš nepředvedly, hrálo se velmi opatrně. Nejdříve skórovali Kluci z Kluku, konkrétně Pavel Mašek, ale pár minut před koncem po perfektní akci Lupiči vyrovnali. A tak utkání rozhodly penalty. V nich byli úspěšnější Kluci z Kluku, když vítěznou penaltu proměnil v sedmé sérii Josef Jelínek.

Sestava vítězů: Josef Jelínek, Lukáš Jirout, Lukáš Kubánek, Jiří Sodoma, Cyril Golovko, Ondřej Sezima, Josef Káninský, Pavel Mašek, Lukáš Černý, Vítězslav Soukal, Marek Dytrych – brankář a Jan Černý – trenér.

Konečné pořadí:
1. Kluci z Kluku
2. Lupiči
3. FH Hurricanes
4. Odřepáci
5. – 8. Mokrá Trencle, Voslové, HC Poděbrady, Mados
9. – 16. Sány, Družina Krále Miroslava, Karas Team, Xaverov, FCS Poděbrady, Ramonis Team, FCS Nový Bor, FC Vagabundus Metalu

Nejlepší hráč: Jiří Sodoma (Kluci z Kluku)
Nejlepší brankář: Marek Dytrych (Kluci z Kluku)
Vítěz základní části: Mados

S turnajem byl spokojen jeden z organizátorů, mladší bratr hlavního organizátora turnaje Luboše Jelínka Roman. „Letošní jednadvacátý Kevin cup se povedl, bylo dobré počasí, přišla se podívat spousta lidí, což nás těší, že je o tento turnaj i po tak dlouhé době, co ho pořádáme, takový zájem. Slavili jsme deset let od založení turnaje a také jsme uctili památku našeho kamaráda, který tragicky zahynul právě před deseti lety na prvním Kevin cupu,“ vyprávěl smutně Roman Jelínek, kterému se také přezdívá „Čučo“.

„V rámci oslav deseti let jsme uspořádali doprovodný program, v přestávce tam byla k vidění ukázka zumby a nebo mladé poděbradské mažoretky, které skončily čtvrté na Mistrovství České republiky. Vše završila večerní zábava, kde se soutěžilo v přetahování lanem. V té nakonec po velké bitvě zvítězil tým FK Mokrá Trencle před Mašulemi, v jejichž celku bylo pět žen, které se po celý den staraly o občerstvení. Dále bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří se podíleli na náročné organizaci turnaje,“ pokračoval s hodnocením Jelínek.

„Byl to příjemný den, už se těšíme na zimní Kevin cup,“ uzavřel své bilancování Jelínek.

TOMÁŠ KUBÁNEK