„Opravdu to nešlo. Na hřišti byl sníh a led a to by s fotbalem nemělo nic společného. Navíc by mohlo dojít k zbytečným zraněním hráčů a zničení hřiště,“ řekl na úvod manažer Unionu Čelákovice Stanislav Tangl.

K dalšímu utkání by měl Union cestovat v neděli do Brozan, které třemi góly „vykradly“ kladenskou rezervu. Ale ani v Brozanech to nevypadá nijak růžově.

„Po sněžení o víkendu leží na našem trávníku sníh a led. Pokud bychom na tom měli hrát, bylo by z toho bahno. Navíc žádné dobré prognozy jsem zatím neslyšel. Čtvrtek všechno rozhodne. Pokud se situace nezlepší, požádáme svaz o odložení utkání,“ řekl sekretář Sokola Brozany Petr Klimeš.

Toto rozhodnutí by rozhodně Union nepotěšilo. Měl by tak odložené už druhé utkání. „Já si myslím, že by se hrát mohlo. Pokud jsem dobře informován, mohlo by se hrát na umělé trávě. Přiznám se, že by nám to možná i vyhovovalo. Celou zimu jsme se na umělé trávě připravovali, takže by pro nás tento terén mohl být i výhodou,“ přiznal Stanislav Tangl.

Přestávku využily Čelákovice dalším přípravným zápasem se Semicemi, takže bez míče mužstvo nebylo. „Na druhé straně si myslím, že kdyby se soutěž začala o dva týdny později a odehrála se dvě, tři kola v týdnu, bylo by to lepší. Ani diváci v zimě na fotbal nechodí,“ dodal Tangl.