Jak jste okresní derby viděl z branky?
Myslím, že v prvním poločase jsme měli o trošku více ze hry, hráli jsme po zemi svoji hru. Brzy jsme se ujali vedení z penalty, se štěstím ji Kosťa (Michal Koštíř – pozn. red.) proměnil. Druhá půle to byla šílenost. Řekli jsme si, že budeme hrát zodpovědně, ale nefungovala nám vůbec střední záloha. A byl v naší hře trochu chaos.

V prvním poločase jste zasahoval při obrovské šanci Martínka, ve druhém poločase jste měl dva nebo tři výborné zákroky. Který z nich byl nejtěžší?
Asi ta situace na konci. To byla střela do protipohybu, ale naštěstí jsem tam tu ruku ještě dal.

Získali jste tři body, takže to je pro vás obrovský krok k záchraně, že?
Jsou to strašně důležité body. Minulý týden jsme si dali vlastní gól v osmdesáté minutě a proto je tohle vítězství pro nás cennější. Teď musíme zvládnout dvojzápas Sedlčany, Jílové, a myslím si, že budeme zachráněni.

Co vám ještě chybí k tomu, abyste byli definitivně zachráněni?
Jak říkám, důležité bude zvládnout ty dva zápasy, které nás nyní čekají. Pak by mohlo stačit třicet čtyři, možná třicet dva bodů. Vypadá to, že půjdou dolů jen dva týmy. Takže uvidíme.

Co rozhodlo v tomto zápase o vašem vítězství?
My jsme dali brzy gól a to nás uklidnilo. A když jsme přidali druhý, tak bylo po zápase. Ale musíme lépe bránit, protože jsme bránili šíleně.

Souhlasíte s tím, že první poločas toho příliš nenabídl a druhá půle byla lepší?
Ve druhém poločase to bylo trošku ostřejší v některých situacích, ale myslím si, že rozhodčí to vládl a pak jsme to dohráli.