Semice se dvakrát přiblížily na rozdíl jediného gólu, nakonec odešly stejně poraženy. „Měli jsme nesoustředěný vstup do utkání a soupeře jsme poslali po špatné rozehrávce do šance. Ten ji proměnil," vrátil se na začátek zápasu semický trenér Pavel Pavlíček. Pak Rakovník přidal druhou trefu. „Včas jsme nepřistupovali k hráčům a neplnili taktické pokyny. Chtěli jsme soupeře napadat uprostřed hřiště a posílat míče na Holana, abychom tímto způsobem využili brejky," poodhalil taktické plány semický kouč.

Semice hrály ve druhém poločase velice dobře a domácí tým zatlačily do defenzivy. „Zlepšili jsme přistupování k hráčům, byli jsme často na míči. Ale nedali jsme tři samostatné úniky," litoval trenér Pavlíček. „Druhá půle byla povedená, zatím to byl asi nejlepší výkon v podzimní části soutěže," byl alespoň s hrou spokojený kouč poražených.

Čelákovice doma nedaly ani jeden gól a naopak třikrát inkasovaly. „Celkově jsme sehráli trochu nešťastné utkání. Soupeř nás nepřehrál, ale dokázal využít své příležitosti. My jsme ze svých šancí nevytěžili vůbec nic," utrousil sekretář Unionu Milan Šikl.

Domácí dostali první dva góly po velkých chybách. „Od šedesáté minuty jsme je ale tlačili, nějaké šance jsme měli, ale nic moc kloudného. Bylo to nešťastné utkání, ovšem soupeř vyhrál zaslouženě, protože proměnil příležitosti," řekl Šikl. „Jinak musím uznat, že hosté dobře kombinovali, udělali na mě dobrý dojem. A v zakončení nám dali slušnou lekci," dodal sekretář Čelákovic.

Nymburský Polaban nehrál v Novém Strašecí rozhodně druhé housle, přesto se vrátil bez bodu. „Po celý zápas jsme častěji drželi míč, měli jsme herní převahu. My jsme hráli a oni dávali góly," řekl zklamaný nymburský obránce František Farkaš. „Za stavu dva nula snížil Nevím a hosté se nadechovali k náporu. „Šli jsme za vyrovnáním, ale z penalty jsme dostali třetí gól. Pak jsme proměnili penaltu i my, ale už jsme nevyrovnali. Měli jsme tam už jen jeden velký závar," vyprávěl Farkaš. „Oni hráli na brejky a na nás to stačilo. Náš přístup k zápasům venku není dobrý. A také špatně bráníme standardní situace," dodal Farkaš.