Nymburk hostil v dalším kole soutěže celek Klecan. Hosté vyrovnali v nastavení na 1:1. „Je to škoda, ztratili jsme dva body. Ale druhá půle byla z naší strany zoufalá," přiznal po utkání domácí kapitán František Farkaš. „V prvním poločase jsme dali jeden gól, ale měli jsme přidat druhý. Ve druhém dějství byly totiž Klecany lepší, měly asi tři šance a v nastavení srovnaly," uvedl Farkaš.

Především druhý poločas se Polabanu nepovedl. „Bylo to takové čekání na gól hostí. Hráli jsme ustrašeně, bojácně a hosté si vyrovnání zasloužili. Také ve druhém poločase jsme měli šance, ale nic jsme nedotáhli do konce, špatně jsme to řešili. Takže jsme promarnili první poločas," řekl kapitán nymburského mužstva.

Semice hrály na půdě silného Rakovníku, kde padly 1:3. A to jako první skórovaly. „Je to velká škoda. Nikdo už se nebude ptát na to, že jsme hráli dobře, výsledek je jasný. Když ale budeme takhle hrát, tak budeme vyhrávat," myslí si semický vedoucí mužstva Miroslav Čepelka. „Domácí byli deset minut lepší, ale my jsme je pak zchladili dvěma brejky. A po tom druhém jsme dali gól. Měli jsme přidat druhý, to byla škoda," uvedl Čepelka.

Semice tak mohly litovat svých promarněných příležitostí. „Šance jsme měli. Ale nedal je ani náš nejzkušenější hráč Koštíř. Nedali jsme góly ani z těch nejvyloženějších šancí," litoval vedoucí hostujícího týmu.

Poděbrady nedaly ani v pátém utkání jarní části sezony branku. Tentokrát prohrály 0:2 na půdě čáslavské rezervy. „Je to pořád obehraná písnička, zase naše klasika. Zase jsme dostali soupeře na koně jeho rychlou brankou. Když jdeme do zápasu, už můžou na tabuli rozsvítit jedna nula," hodnotil nepovedený start do utkání poděbradský kapitán Jan Jirásek.

Bohemia mohla ještě děkovat brankáři Podrázskému, který chytil pokutový kop a následně obrovskou šanci domácích. „Mohlo být vymalováno v desáté minutě," hlesl Jirásek. „Za stavu dva nula šel sám na gólmana Káninský, ale ani zase nedal. Ve druhém poločase se hra vyrovnala, domácí si hlídali výsledek a my už jsme žádnou šanci neměli," přiznal Jirásek.

Poděbrady byly opět hodně oslabené. Zranění byli Suchánek a Kubánek, vykartovaný je Billý. „A navíc se v zápase zranil Hruška, takže budeme bez dalšího hráče," uvedl kapitán Bohemie.