Mladíka původem z Benátek jako třináctiletého srazilo auto a po těžkém úrazu byl téměř rok v kómatu. Nejčernější vyhlídky se naštěstí nenaplnily, i tak je ale i téměř dvanáct let poté upoután na invalidní vozík a odkázán na péči svých blízkých, trpí zažívacími problémy, poúrazovou epilepsií a špatně vidí na pravé oko.

Pro zlepšování svého stavu podstupuje každodenní rehabilitace, učí se znovu mluvit, číst, sám se najíst a postavit na vlastní nohy. Důležitým by pro něj byl rehabilitační program ve speciálním sanatoriu, který ovšem pojišťovny nehradí.

Letošní výtěžek z akce půjde na konto sportovce Michala Teresky
Charitativní turnaj plný hvězd. Letos se hraje popatnácté

Pomoci se tak rozhodli jiní. Na transparentním účtu se zatím vybrala menší část potřebných peněz, s další by chtěli pomoci pořadatelé a aktéři sobotní exhibice. Utkání hvězd z Real Top Praha proti výběru Benátek má výkop ve 14 hodin na Letním stadionu.

V rámci akce proběhne dražba podepsaných dresů od Jana Kuchty, Marka Matějovského, Jana Chramosty, Josefa Jindřiška a Tomáše Holeše. Výtěžek z dražby poputuje spolu s výnosem ze vstupného (dospělí 100 korun, do 15 let zdarma) na konto Pavla Bošky. Pro děti je připraveno nové dětské hřiště a skákací hrad, pro všechny bohaté občerstvení. Předzápasem bude dopolední poslední sezonní mistrák, ve kterém domácí áčko vyzve od 10.30 Trutnov.

Na začátku května zavítal Real Top Praha do nedalekého Brandýsa:

V Brandýse v rámci charitativního utkání nastoupil hvězdný tým osobností Real Top Praha. Starou gardu Dřevčic a Brandýsa porazil 5:3.
Dres za 60 tisíc, VAR podle Pavlína Jirků... V Brandýse fotbal pomáhal i bavil

A na koho se mohou v Benátkách těšit?

Účast za Real Top Praha přislíbili Milan Fukal, Jaroslav Bellada, Radek Šírl, Ladislav Hampl, Saša Salák, Michal Hamršmíd, David Novotný (alias populární Jarda Kužel z kultovního seriálu Okresní přebor), Jaromír Bosák a mnoho dalších známých osobností.

Tým Výběr Benátek nastoupí v sestavě Oldřich Pařízek, Jan Flachbart, Jan Buryán, Erich Brabec, Jan Kysela, Petr Buryán, David Benda, Michal Bohdan, Karel Vetešník, Zdeněk Doležal, Radek Lacina, Milan Karásek, Josef Novotný, Tomáš Pospíšil a stávající hráči A-mužstva Radim Straka, Jan Knobloch a Petr Vobořil. Na trenérskou lavičku se postaví Pavel Jícha a Martin Ječný.

Rozhodčím utkání bude nejen na Boleslavsku známý Pavlín "Paša" Jirků.