Lysá – Čelákovice 4:3

Tradiční derby mělo svého favorita v týmu domácích. Ale byli jsme to hosté, kteří se v úvodu zápasu ujali vedení proměněnou penaltou Kadeřábkem. Vedení jim dlouho nevydrželo, Lysá srovnala a po půlhodině hry otočila skóre. Ještě před přestávkou usměrnil Haloun do sítě centr a bylo srovnáno. Ve druhém poločase došlo k několika změnám a úroveň hry poklesla. Přesto Haloun po centru Štrobla získal pro Union vedení. Zápas měl dramatický závěr. Sedm minut před koncem domácí po zaváhání čelákovické defenzívy srovnali a v 86. minutě po brejku Brabec rozhodl dorážkou o výhře favorita.

„Byl to hodně divoký zápas se spoustou chyb a šancí na obou stranách. Pro nás se šťastným koncem. Cením si toho, že jsme dokázali zápas v závěru otočil,“ okomentoval krátce utkání hrající trenér lyského mužstva Matěj Brabec.

„Utkání mělo dobrou úroveň a zasloužilo si remízu. V prvním poločase jsme byli lepším celkem, dařila se kombinace, hráči měli dobrý pohyb. Domácí těžili ze svého důrazu a rychlosti, jejich brejky nám činily potíže. Po přestávce a střídání se hra srovnala bylo několik nevyužitých možností na obou stranách. Celkově bych řekl, že to byl dosud náš nejlepší výkon, přesto jsme udělali chyby v defenzívě a to nás stálo body. Dobrým výkonem se prezentovali brankař Janda i záložník Filip. Rozdílovým hráčem byl domácí Brabec,“ řekl k zápasu trenér Unionu Čelákovice Radek Skuhravý.

Branky: Brabec 2, T. Kříž 2 – Haloun 2, Kadeřábek. Poločas: 2:2.