LIBICE – SOKOLEČ 3:1

Přestože o nic nešlo a navíc bylo velké horko, hráči ze sebe na závěr sezony vydali poslední zbytky sil a předvedli divákům zajímavou podívanou.
Ve 14. minutě měl velkou možnost Brabec, ale v poslední chvíli si míč ukopl a Kun šanci lapil. Ve 20. minutě už udeřilo. Sosnovský si všiml vystoupeného brankáře a parádním lobem jej překonal – 1:0. Vedení Libice trvalo jen jedenáct minut. Hosté předvedli povedenou akci na jejímž konci byl Kozel a bylo srovnáno.

Domácí poslal znovu do vedení Billý, který dostal parádní přihrávku od Brabce. Pak měl dvě stoprocentní šance střídající Lukáš Němec, ale jednou pálil nad a podruhé jej vychytal Václavík. Pojistku přidal libický Málek tři minuty před koncem.

„Byla to pro nás moc hezká tečka za celou vydařenou sezonou. Prohráli jsme za celou sezonu jediné utkání, což je parádní výsledek," mnul si spokojeně ruce asistent libického trenéra Miroslav Dolejš.

A pustil se do hodnocení utkání. „Zápas byl vyrovnaný, hrál se zajímavý fotbal. My jsme byli produktivnější a to nakonec rozhodlo. Klukům chci poděkovat," dodal Dolejš.

„Domácí vyhráli zaslouženě," uznal po derby trenér sokolečského mužstva Stanislav Košek. A hned přidal, proč si to myslí. „Domácí proměnili tři šance, zatímco my jsme své šance nedali. Měli jsme tři tutovky, ty jsme ale spálili. A to bylo za stavu dva jedna. Takové šance musíme proměňovat," přemýšlel nahlas trenér Sokolče.

Jeho tým skončil na druhém místě tabulky, s čímž je hodně spokojený. „Celkově u mě panuje spokojenost. Druhé místo je nad strop," dodal Košek.

Branky: 20. Sosnovský, 64. Billý, 87. Málek – 31. Kozel. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: Lambert (Libice). Diváci: 160. Poločas: 1:1.
Libice nad Cidlinou: Václavík – Havierník, Jandzík, Billý, Kalina (71. L. Zdražil) – Lambert (46. Polák), Jiří Fořt (71. Hanuš), Brabec, Kratochvíl (71. Vlasák) – Sosnovský (67. Málek), Jan Fořt.
SK Sokoleč: Kun – Kotek, Šťastný, Zelený, Mojžíš – P. Němec (63. Vodvářka), Hruška, Kozel, Šváb – Auer, Košický (79. L. Němec).