Dočkal, který hostuje z pražské Spavie v týmu Kladna, byl z dodatečné nominace hodně překvapený. „Jsem za to rád, ale bylo to hodně nečekané,“ divil se kladenský fotbalista, kterého zpráva o nominaci na zápas zastihla doma. „Byl jsem doma a volal mi trenér Lavička. Někteří hráči vypadli, a tak mi kouč sdělil, že jedu s jedenadvacítkou. Bylo to obrovské překvapení,“ řekl Dočkal a pokračoval: „Byl jsem v širší nominaci, ale to jsem ani nevěděl,“ usmíval se spokojený mladý fotbalista.

Pro mladého hráče je to další mezník v jeho fotbalové kariéře a nyní před ním stojí nová výzva. „Je to další krok v kariéře. Beru to tak, že je to posun dopředu,“ pochvaloval si Dočkal.

Česká reprezentace do jedenadvaceti let sehraje dnes večer přípravný zápas ve Skotsku, ale Dočkal neřeší, zda bude v základní sestavě. „Jedu na sraz poprvé, takže fakt nevím, jak to tam bude vypadat a jak to tam chodí. A šance na základní sestavu? Tak to opravdu nevím. Uvidím až na místě. Každopádně to bude pro mě dobrá zkušenost i v případě, kdybych nehrál,“ uvědomuje si Bořek Dočkal.