Kádry všech tří mužstev doznaly celkem výrazných změn.

Z Ostré odešli Novák, Tvrzník, Pečínka, Kamlach a Petr. Naopak tým posílí Binder, Bejda, Smetana, Fingerhut a Mansfeld. „Ještě chceme tým doplnit o jednoho obránce, čímž bychom byli kompletní pro podzimní část nové sezony,“ uvedl kouč Ostré Pavel Jícha.

Ten má celkem skromné cíle. „Hlavním naším cílem v letní přestávce bylo do týmu přivést a zapracovat nové hráče za ty, kteří u nás již ukončili svou působnost,“ řekl Jícha.

Změny nastaly také v Nymburce. V Polabanu skončil Herčík, Nepovím (oba Bohemia Poděbrady), Kotek, Čuřík a Malík. „To jsou tři hráči, kteří byli méně vytíženi, k nim Čuřík do Českého Brodu a Nepovím po zranění,“ objasnil odchody hráčů trenér Polabanu Jan Buryán. „Podařilo se nám dotáhnout příchod Erika Koubského z Ledče a Jana Podzimka z Turnova. Navíc se k nám připojili naši dorostenci. Snažíme se jím cestou naší mládeže, uvidíme, jak to bude fungovat,“ uvedl Buryán.

V roli divizního nováčka půjdou do bojů o mistrovské body fotbalisté Poříčan. „My chceme stabilizovat kádr, potrápit divizní týmy a hrát atraktivní fotbal, na který budou lidi rádi chodit,“ střádá plány poříčanský kormidelník Zdeněk Šmejkal mladší.

Také jeho družina doznala změn. Odešli Vild, Nádeníček, Jiří Puk a Štěch. Naopak přišli Kacafírek, Kokoška, Zolotuchin, Kotek, Malík, Bím a Seifert. To je dost rozsáhlá obměna kádru. Bude tak zajímavé sledovat, jak si nováček povede.

V nejvyšší krajské soutěži budou hrát dva celky – poděbradská Bohemia a nováček z Lysé nad Labem. Bohemia začne doma (kvůli rekonstrukci stadionu bude hrát na hřišti Slovanu), v sobotu přivítá od 17 hodin tým Hvozdnice. Lysá vyrazí do Dobrovic.

V krajské I.A třídě se představí celky Unionu Čelákovice a nováček – SK Sokoleč.

Ilustrační foto
Sezonu odšpuntuje největší derby. Ostrá hostí Polaban