Hostující tým naplno demonstroval, jak se dá ztratit vyhrané utkání. Čtrnáct minut před koncem dal Koštíř po fatální hrubce gólmana Klímy na 3:1 a to už hrály Poříčany v deseti bez vyloučeného stopera Puka. Domácí pro změnu ukázali, že se má bojovat až do konce. Odměnou jim bylo vyrovnání v závěrečných osmi minutách. A bonusový bod po penaltovém rozstřelu.

„První poločase jsme byli lepší a nebezpečnější, Kmoníček měl před poločasem gólovou šanci na dva jedna. Utkání ovlivnilo vyloučení Ondry Puka. Klíma sice chytil penaltu, ale pak jsme se dostali pod tlak a inkasovali jsme dva góly. Zápas byl skoro ztracený, ale nasazením hráčů jsme to dokázali srovnat. A urvali jsme penalty,“ řekl manažer poříčanského klubu Václav Kupr. „Závěr jsme sehráli i v deseti velice dobře, byli jsme nebezpeční. Měli jsme obavy z útočníků Holana a Koštíře a ti od začátku nenastoupili, což byla podle mě chyba na straně Semic, že tak zkušené hráče nenasadili od začátku,“ uvedl Kupr.

Hodně velké zklamání prožívala semická lavička. „Hroznými chybami jsme se připravili o vítězství,“ hledal těžko slova vedoucí semického mužstva Miroslav Čepelka. „Jako první jsme inkasovali, ale věřili jsme, že to otočíme. Dostávali jsme se do šancí a měli jsme proměnit penaltu za stavu jedna jedna,“ řekl Čepelka.

Závěr? To byla ze strany Semic tragédie. „Konec jsme trestuhodně promarnili. Nezvládli jsme to takticky, přestali jsme hrát. Jako bychom měli v hlavách, že už je hotovo. Domácí šli štěstí naproti a bojovali až do konce. Klobouk dolů před nimi, že nebyli odevzdaní, hráli naplno a výsledek je jejich odměna. My jsme zápas ztratili, to se nám nesmí stát, jestli chceme pomýšlet na záchranu,“ dodal semický vedoucí.

POŘÍČANY - SEMICE 3:3, pen. 4:3

Branky: 10. Snop, 82. Janda, 86. Holler – 41. Š. Jareš, 71. Šimek, 76. Koštíř. Rozhodčí: Čermoch. ŽK: 5:2. ČK: 54. Puk (Poříčany). Diváci: 350. Poločas: 1:1.
SK Poříčany: Klíma – Holler, Puk, Pařízek, Nedvěd – Netolický, Snop, Janda, Hampl (57. Kopecký) – Koula, Kmoníček.
AFK Sokol Semice: Chaloupka – Novák, Bříza, Hromadník, Novotný – Hobík (58. Vavřík), Horejc, Švarc, Šimek – Š. Jareš (66. Koštíř), Kamlach (42. Holan).