Do Final 4 se kvalifikovaly čtyři nejlepší týmy 1. ligy: dvojnásobný mistr Deportivo, dále Torcida AC, FC Immortals a překvapení letošní sezony, tým TJ Exit 84. Úřadující mistr, tým Pardálů, se po ne zcela povedené sezoně umístil až na 6. místě, a tak se na finálovém turnaji nepředstavil.

SEMIFINÁLE

Torcida – Immortals 5:3

V prvním semifinále na sebe narazily druhý tým základní části, Torcida AC, proti třetím FC Immortals a už tento zápas naznačil, ze finálové odpoledne bude nesmírně vyrovnané. Oba soupeři, kteří po celou sezonu předváděli konstantní výkony, si na hřišti nic nedarovali.

Torcida, která plánovala útok na metu nejvyšší, se dostala do dvoubrankového vedení, o které ale přišla v průběhu devíti minut, když Immortals třemi góly skóre otočilo. Immortals posíleni sebevědomím chtěli svého soka dostat na kolena. I přes vedení se drali do útoku, což se jim nakonec stalo osudným. Zkušená Torcida v závěru během šesti minut skóre otočila a následně i dovedla do vítězného konce.

Branky: Karásek 2, Nezerka, Rusiňák, Sabol – Sosnovský, Novák, Cáska. Poločas: 2:1.

Deportivo – TJ Exit 9:4

O jejich finálovém soupeři se rozhodovalo ve druhém semifinále, ve kterém se utkalo Deportivo s Exitem. Rozhodnuto bylo velice rychle.

Deportivo, poučené z minuloročního nezdaru, nic nepodcenilo a na svého soupeře se vrhlo od úvodního hvizdu. Již do přestávky si vytvořili luxusní pětigólový náskok.
Ve druhém poločase hráči Deportiva, vědomi si vysokého vedení, trochu polevili, čehož jejich soupeř dokázal využít ke zkorigování skóre. Zápas i přes menší komplikace přesto Deportivo dovedlo 
v poklidu do vítězného konce.

Branky: Pečinka 3, Falta 3, Putorík, Bělík, Matějka – Dosoudil 2, Staerz, Hakl. Poločas: 6:1.

Po semifinálových bojích si o pohár zahráli také malí fotbalisté z Milovic, proti svým vrstevníkům z Lysé nad Labem. Hráči Milovic využili domácí prostředí a i větší podporu v hledišti a po bojovném výkonu Lysou zdolali 2:0.

O 3. MÍSTO

Immortals – Exit 84 1:2

V souboji o bronz se utkali dva poražení semifinalisté – FC Immortals a TJ Exit 84. Oba týmy chtěly odčinit porážku a rozloučit se se sezonou vítězně.

V samotném zápase se ale dlouho ani jeden tým nedokázal prosadit. Jako prvním se to povedlo až ve 29. minutě hostům, čímž odstartovali velkou ofenzivu domácích. Ti svého soupeře zmáčkli a sahali po vyrovnání. Nejblíž 
k němu měli ve 33. minutě, když měli výhodu pokutového kopu, ten ale proměnit nedokázali.

Následně se opět potvrdilo staré pravidlo „nedáš, dostaneš", a Exit se po dorážce dostal už do dvoubrankového vedení. Až poté se prosadili i domácí, čas na vyrovnání jim už ale nezbyl, a tak se z bronzu překvapivě těšil tým TJ Exit 84.

Branky: Poborský – Dosoudil, Segeda. Poločas: 0:0.

FINÁLE

Deportivo – Torcida 5:4

Po dramatickém boji o třetí místo přišlo neméně dramatické vyvrcholení nejen večera, ale i celé sezony v podobě souboje dvou nejlepších týmů ligy, Deportiva a Torcidy AC.

Po opatrném začátku se jako první trefilo Deportivo, a to hned dvakrát v rozmezí pár minut. Torcida se snažila, na hřišti nechala vše, ale na každou její trefu dokázalo Deportivo v podstatě hned gólově odpovědět.

Během celého zápasu vedlo, a když tři minuty před koncem zvyšoval Pečinka už na 5:3, bylo rozhodnuto.

Torcida nicméně závěr ještě zdramatizovala, když minutu před koncem snížila opět na rozdíl jedné branky. Deportivo si už ale závěr pohlídalo a po závěrečném hvizdu mohlo oslavovat třetí titul ve své klubové historii.

Branky: Bělík 2, Vlačiha, Kořínek, Pečinka – Karásek 2, Horák, Hruška. Poločas: 3:2.

Statistika

Konečné pořadí: 1. Deportivo, 2. Torcida AC, 3. TJ Exit84, 4. FC Immortals.

Nejlepší brankář 1. ligy: Libor Novák (FC Immortals), nejlepší brankář 2. ligy: Michal Vrňák (Rafani u Farkačů).
Nejlepší střelec 1. ligy: Milan Karásek (Torcida AC) – 22 gólů, nejlepší střelec 2. ligy: Jan Soukal (The Gunners Benátky) – 21 gólů.

(Martin Jokl)