Dal jste branku v televizním utkání. Jaký jste měl pocit hned po gólu?

Měl jsem radost z toho, že padl gól, protože jsem mohl ještě nahrávat do dobré pozice, ale v kabině jsme si řekli, že budeme víc střílet, tak jsem to zkusil a padlo to tam.

Vaše branka znamenala vyrovnání, nakonec jste zápas vyhráli. Jak jste si užil radost vy osobně a jak jste si to užili se spoluhráči?

Je dobré, že jsme dali gól brzy po nástupu do druhé půle. Myslím, že se mužstvo trochu uklidnilo a mohli jsme hrát s trochu větším klidem. Já jsem si to užil moc, takovýto zápas, který byl vysílám v přímém přenosu, se už asi nebude opakovat a za mě to byl parádní fotbalový zážitek. Se spoluhráči jsme si to užili už po zápase na hřišti, kde jsme šli poděkovat fanouškům a u toho jsme si zařvali na vítězství.

Byly nějaké oslavy?

Oslavy ani nebyly, přišlo mi pár zpráv, kde mi kamarádi gratulovali ke gólu a také k vítězství a předvedené hře našeho týmu. Prý se na ten fotbal dalo v televizi i dívat, což potěší.

Čtěte také: Takhle parádně to asi dlouho netrefím, usmíval se Grospič

Na utkání bylo zvědavo téměř osm stovek diváků, v přímém přenosu jej přenášela Česká televize. Byl jste hodně nervózní?

Nějaká nervozita tam asi byla, ale jakmile začal zápas, byla pryč. Pak už je člověk zapálený do hry a okolí tolik nevnímá, spíš když jsem něco zkazil, tak jsem si hned v duchu řekl: sakra, to uvidí lidí (smích), to se mi budou lidi smát. Naštěstí nic takového nepřišlo.

Navíc jste se stal Mužem zápasu. To asi umocnilo vaši radost…

Radost jsem z toho samozřejmě měl, ani jsem netušil, že se něco takového bude vyhlašovat. Jsem rád, že se nám zápas povedl, že jsme vyhráli a dali pěkné góly, na které budeme mít pěknou vzpomínku. V takovéto soutěži nemá každý tu příležitost dát gól v přímém přenosu.

Musel jste mluvit v přímém přenosu do kamery. Jaké to bylo? Tady nervozita převládla?

Nejdřív jsem byl hodně nervózní, protože jsem to nečekal. Bohužel se na takovou situaci nedá připravit, takže jsem se snažil nekoktat a odpovídat trochu srozumitelně. Naštěstí rozhovor nebyl moc dlouhý, tak doufám, že jsem to nějak zvládl.

Podle ohlasů na sociálních sítích se zápas líbil. Jak byste utkání zhodnotil vy jako kapitán mužstva?

Myslím, že jsme byli na míči více než soupeř a z toho pramenily nějaké náznaky šancí, ale bohužel se nám v prvním poločase nepodařilo branku Velimi až na pár střel z dálky ohrozit. Velim hrála organizovaně, ale já jsem čekal, že budou hrát trochu výš a více nás napadat. My jsme se nemohli dostat kombinací do vápna, šlo to jen po centrech ze stran, ale nebyli jsme dostatečně důrazní, abychom něco proměnili. Po změně stran přišla vyrovnávací branka, po které nás soupeř začal více napadat, ale i tak si nevytvořil žádnou vážnější šanci. My jsme měli ke konci víc štěstí a dali jsme druhou branku a pak už jsme si výsledek pohlídali. Zápas rozhodly dvě povedené střely.

Čtěte také: Luděk Zelenka před Velimskými smekl

A co říkáte na projekt z celkového pohledu?

Mě se to líbilo, je to něco nového, co na této úrovni nezažijete každý den, a proto jsem rád, že byl náš zápas vybrán jako první. Bylo zajímavé se kouknout v televizi, jak to vlastně vypadá. Bylo skvělé, jak se televize připravila, jaké o nás měla informace a jak celý ten zápas vysílala. Když jsem zápas viděl zpětně v televizi, překvapilo mě, co vše k tomu zápasu připravili. Všechny různé statistiky jako například držení míče, střely na branku, fauly. Prostě jako v první lize.

Máte za sebou tři zápasy, získali jste osm bodů. Se startem do jarní části sezony jste spokojeni?

Řekl bych, že ano. Mrzí nás ztráta s týmem Kosmonos, protože šancí na výhru jsme měli dost a nakonec jsme to pouze zremizovali. Teď nás čeká vedoucí mužstvo tabulky Polepy, se kterými určitě chceme uhrát dobrý výsledek a držet se v tabulce co nejvýš.