Fotbal hraje celý život. Zažil mnoho radostí i strastí. Na veselé okamžiky ale vzpomíná hrozně rád. Jednou si na přípravné utkání vzal obě rukavice levé. Nevyvedlo ho to z míry. „To se mi stalo na zápase Litole proti Kutné Hoře. V zimní přípravě jsem si omylem vzal dvě levé rukavice. I když by se mohlo zdát, že jsem měl obě ruce levé, zápas jsme vyhráli jedna nula,“ vzpomíná se smíchem Fišer,který oslavil své kulatiny2. dubna.

Má toho za sebou dost. Vystřídal několik regionálních klubů, rád vzpomíná na angažmá v Litoli a svého parťáka z Poříčan Jana Klímu. „Hrál jsem s hodně dobrými fotbalisty, určitě bych nechtěl na nikoho zapomenout. Ale nejraději vzpomínám na Honzu Klímu (ligový brankář), navíc výborný bavič, se kterým jsem se potkal při angažmá v Poříčanech. Doteď se setkáváme a jsme přáteli,“ vypráví gólman, který se v civilním povolání živí jako malíř a lakýrník. „Práce všeho druhu,“ směje se otec tří dětí.

Nyní podle něj nadešel pomalu čas skončit. „Myslím, že je čas přenechatžezlo mladším generacím,“ směje se milovický gólman. „Teď se mi navíc nedaří a v každém zápase jde gól za mnou,“ sype si popel na hlavu. „Navíc mám neodkladné plányv osobním životě, rád bych se věnoval především jim. A začínám stavět v Milovicích dům,“ přidal.

Pokud se ale opravdu rozhodne pověsit rukavice na hřebík a odebere se do fotbalového důchodu, bude za sebe zřejmě muset sehnat náhradu. „No právě. A to je hodně těžké,“ ulevil si Fišer.

Prošel několika regionálními kluby. Semice, Lysá nad Labem, Litol, Poříčany, Ostrá, Čelákovice. Vše zajímavé adresy. „Nejraději vzpomínám na angažmáv Litoli. Byla tam skvělá parta lidí. Ocenil jsem rodinný přístup a bohatou diváckou kulisu, kdy na zápas chodilo s přehledem čtyři sta až pět set lidí,“ řekl gólman.

Dráhu bafuňáře už vlastně načal ještě jako aktivní fotbalista. „Mohlo by se zdát, že u všeho chci být, ale i pozici funkcionáře již zastávám (smích). Rád bych sei po ukončení kariéry dál zajímal o dění v milovické kopané,“ má jasno čerstvý čtyřicátník.

A kromě toho, že je Fišer gólmanem a funkcionářem, stará se také o pažit na milovickém hřišti.A tak mu udělala radost i další dobrá zpráva. „Koupili jsme vřetenovou sekačku. To si pěkně pojezdím,“ dodal s úsměvem Ondřej Fišer.