Čelákovice - Xaverov 4:1

Kádr čelákovického Unionu se rozšířil, navíc přišla i kvalita. Matouš Brabec, který hrál naposledy za Bohemii Poděbrady dal dvě branky, u nich mu asistoval zkušený Martin Jelínek, který se vrátil do Unionu z třetiligových Záp. A cítit byl také Radek Skuhravý mladší.

„V našem dresu poprvé nastoupil Jelínek a hned ve 3. minutě posunul po rohu míč k Brabcovi a ten jej protlačil do sítě. Další průběh utkání byl celkem vyrovnaný, oba týmy se prezentovaly kombinační hrou, ale nedokázaly proměnit šance. Ve 35. minutě hosté střelou ze dvaceti metrů vyrovnali. Po přestávce jsme se začali prosazovat, ale opět chyběla přesnost. Další branky dosáhl v 60. minutě Kovalov, v poslední desetiminutovce po přihrávce Jelínka skóroval Vacek a brankový účet uzavřel po chybě brankaře Brabec. Po vyrovnané první půli jsme měli ve druhé navrch a svůj podíl na tom měli i noví hráči Jelínek, Skuhravý mladší a Brabec,“ chválil především nové akvizice sekretář Unionu Čelákovice Milan Šikl.

A zároveň ho mrzelo, že mužstvo nehrálo sobotní mač. „Škoda, že odpadlo sobotní střetnutí, ve kterém by Horky více prověřily kvalitu našeho mužstva,“ přidal Šikl..

Branky Unionu: Brabec 2, Vacek, Kovalov. Poločas: 1:1.

Čelákovice: Schlosser – Haloun, Kredba, Nesládek, Vacek – Skuhravý, Jelínek, Filip – Brabec, Dalekorej, Kovalov, střídali Janda, Štrobl, Konečný.