Nakonec jste skončili na jedenáctém místě. Jste s tímto umístěním spokojeni?

Spíš bych chtěl hodnotit ten bodový zisk. Jedenácté místo není špatné, ale třeba jedna výhra by nás posunula ještě o tři příčky výš. Ale jak říkám, důležitých je třicet devět bodů a s nimi jsme spokojeni.

Jak byste tedy zhodnotil uplynulou sezonu a hlavně její jarní část?

Oproti minulým rokům jsme závěr soutěže prožili v relativním klidu a vlastně jsme si vybojovali záchranu poměrně s předstihem. Byla vidět práce trenéra Jareše. Většina hráčů tomu dala maximum. Závěr bych si představoval trochu jinak v některých směrech. Dost zápasů v posledních sedmi kolech nám nevyšlo a rozhodně jsme měli rezervy jak ve výkonech, tak v docházce. Ale pokud to mám hodnotit celkově, tak takto klidnou sezonu a takovýto bodový zisk dlouho nepamatuji, a proto lze sezonu hodnotit jen kladně. Málokdo si dnes uvědomuje, co jsme dokázali v našich podmínkách, které jsou leckdy neporovnatelné s ostatními kluby.

V průběhu jara jste se ještě obával o sestup. Pak jste ale dohráli sezonu v klidu. Kde nebo kdy jste si byl jistý, že krajský přebor zachráníte?

V této soutěži to bývá těžké pro hodně týmů až do konce. Věřil jsem, že to zvládneme už po podzimní části, ale pořád bylo celé jaro před námi. Když jsme pak ale doma ve třiadvacátém kole porazili Rakovník a na kontě v tu chvíli měli už třicet pět bodů, říkal jsem si, že už by to co se týká záchrany mělo být víceméně jisté. V tu chvíli jsem si věřil, že ještě nějaký bod přidáme a kolem čtyřiceti že bychom jich nakonec měli mít.

Jen čtyři týmu v tabulce dostaly více gólů než vy. Měli jste největší problém v defenzivě?

Já si to nemyslím. Například na jaře máme v pěti zápasech nulu na kontě obdržených branek, to je celá třetina zápasů a v dalších dvou zápasech jen jeden obdržený gól. Většina zápasů nám co se defenzivy týká vyšla. Pokazil to ten zmiňovaný závěr soutěže a bylo to dáno i soustředěností a asi i jakýmsi uspokojením a s tím spojeným přístupem nebo ne stoprocentní koncentrovaností. Byly zápasy, kdy jsme propadly z hlediska defenzivy, ale netýkalo se to jen obránců, ale defenzivy celého mužstva, kdy to začínalo už od útočníků. Takové zápasy přijdou. Například Velvary a Dobříš, jen tyto dva týmy nám nasázely dvacet jedna gólů. Na druhou stranu třeba postupující Ostrá i Hostouň s naší defenzivou problémy měly a oba týmy nás v obou zápasech porazily pouze o gól. Tím chci říct, že některé zápasy nám z hlediska defenzivy vyšly a pokud pak přišel některý, který nevyšel, tak nám tam toho ,,napadalo,, většinou víc…

V minulých sezonách vás trápila četná zranění, z tohoto pohledu to letos bylo asi o mnoho lepší. Je to tak?

Určitě to lepší bylo, ale přesto se nám zranění nevyhnula. A bohužel například Matěj Jareš, který je pro nás dost klíčový hráč se zranil na jaře už ve čtvrtém kole a na hřiště se již během jara nepodíval. Absentoval i Holan a ten je zas nepostradatelný pro útočnou sílu.

Když bylo potřeba vyhrát, vzal na sebe tíhu odpovědnosti Koštíř, který nastřílel dvaadvacet gólů. Pro Semice je nepostradatelný…

Určitě to důležitý hráč je. Ale osobně si myslím, že nepostradatelný je v kombinaci s Holanem. Pokud hraje Holan, dokážeme se prosadit téměř vždy. A sehraností těchto dvou hráčů se ta kvalita směrem dopředu projeví. Samozřejmě Koštíř má výbornou kopací techniku a kolikrát na hřišti není vidět a v jednom okamžiku dokáže udeřit a rozhodnout zápas.

Na prvních dvou místech skončily celky Ostré a Hostouně. Byly tyto dva týmy podle vás nejkvalitnější?

Já pokud bych hodnotil zápasy proti nám, tak za suverénně nejkvalitnější co se herního projevu týkalo považuji Velvary a pak asi Dobříš. Tyto dva týmy ale neprokazovaly takovou vyrovnanost výkonů. Když nebudu brát jen naše zápasy a budu hodnotit celkově výsledky, tak asi každý viděl, co Ostrá dokázala na jaře a za to si určitě první místo zaslouží právem. Nikdy jsem nezažil v krajském přeboru středních Čech, aby výsledkově některý tým takto suverénně zvládl polovinu sezony. Co se týká Hostouně, ta i přes řadu zranění jejich důležitých hráčů na jaře dokázala uhájit druhé místo před dalšími týmy. Hodnotí se body po třiceti kolech a první dva týmy jich měly zcela jasně nejvíc, takže po právu postupují.

Jakou kvalitu a úroveň měl podle vás letošní ročník?

Já osobně myslím, že možná i o trochu vyšší než loni. I když většinou kvalita některých soutěží klesá, tak středočeský krajský přebor si díky ekonomickým možnostem klubů a s tím spojenou kvalitu kádrů tu kvalitu drží. I proto si myslím, že našich třicet devět bodů je hodně, hodně dobrý počin v konkurenci, která letos byla.

Krajský přebor byl tedy zachován. Kdy tým začal s přípravou a jak bude vypadat?

Příprava začala 14. července a sehrajeme určitě čtyři přípravné zápasy o víkendech, možná ještě domluvíme nějaký přátelský zápas v týdnu.

V Semicích nebývají zvykem velké hráčské rošády. Jak tomu bude v letošním létě? Budete kádr výrazně posilovat nebo budete spoléhat na současný kádr?

Určitě se musíme a chceme opírat o domácí hráče, ale konkurenci a kvalitu bychom zvýšit chtěli. Věřím a doufám, že aspoň dva hráči by přijít měli.