„Před zápasem bych bod bral, ale po utkání ho neberu. Musím pochválit kluky, jak to odmakali, odbojovali. Chybělo nám dost lidí ze základu a čekal jsem, že to bude těžké. Nějak jsme se dostali do vedení, ale bohužel jsme ho neudrželi. Ani nevím, jak ten vyrovnávací gól padl. Ale mrzí mě to, protože už jsme hráli proti deseti. Ale hlavně jsme měli přidat gól na dva nula, šance jsme na to měli. Je to škoda. Měli jsme tři body brát my," uvedl Miroslav Čepelka, vedoucí semického mužstva.

Hosté ale jakoby paradoxně ožili po vyloučení Málka v 70. minutě. „Většinou to bývá těžké proti deseti. Každý tým se pak semkne. Bylo to dost vyhecované z obou stran, až zbytečně. Bylo vidět, že i Ostrá chce něco urvat," řekl Čepelka.

V prvním poločase toho oba celky moc nepředvedly, kromě branky branky Koštíře. „V první půli tam nic nebylo. Ve druhé půli už šance byly. Ale jak říkám, my jsme měli šancí víc a měli jsme přidat gól na dva nula," dodal vedoucí semického týmu.

Ostrá se po nepovedeném výkonu musela spokojit s bodem. Ačkoli byla před utkáním asi mírným favoritem. „Domácí byli daleko snaživější. Herní kvalita měla být na naší straně, což se vůbec nepotvrdilo. Jim stačila bojovnost a vepředu Koštíř. Vzadu to všechno odehrál Bošina," hodnotil utkání vedoucí hostující lavičky Josef Červinka. „U nás se zase potvrdilo to, že jdeme na standardku a nestačíme se vrátit."

V 70. minutě musel předčasně do kabin Málek, který udeřil Bubeníka loktem. „Až od té doby jsme začali hrát. Jako by si kluci uvědomili, že musí zabrat," řekl Červinka, který nakonec bod bral. „Vzhledem k utkání určitě. Když jsem viděl sestavu Semic, myslel jsem, že bychom měli být fotbalovější, ale to se nepotvrdilo. Bod je pro nás dobrý, ale zápas nebyl nic moc z obou stran. Za bod jsme rádi, protože po té červené kartě to s námi vypadalo hodně špatně," dodal Červinka.

Výborný vstup do sezony prožívají fotbalisté Polabanu Nymburk, kteří vyhráli i druhé utkání a navíc opět nedostali gól. Porazili Rakovník na jeho půdě 1:0. „Je to vydřené vítězství a mohu být spokojený. I když ve druhém poločase nebyla hra taková, jakou bych si představoval," měl radost z výhry nymburský kormidelník Radek Kulhánek. „Začali jsme dobře a po chybě gólmana jsme dali první gól. A mohli jsme přidat i další. Kdybychom proměnili brejky,  mohli jsme vyhrát tři nula. Ale také nás podržel Malý," dodal Kulhánek.

Ve čtvrtečním vydání tištěného Nymburského deníku čtěte rozhovory s autory gólů okresního derby – semickým Michalem Koštířem a Martinem Koubou z mužstva Ostré.