Neblahý osud Příbrami ve Fortuna národní lize v jejím posledním kole neodvrátila už ani výhra nad Vyškovem. V divizi mocně finišuje Čáslav. Po sobotní výhře v Benešově se už alespoň do nedělního podvečera ocitla – a spolu s ní po jednom týmu v krajských třídách – nad hladinou.

Hlinsko se ale remízou s Dobrovicí bodově dotáhlo a vzájemné zápasy (2:3 a 1:1) by za aktuálního stavu hrály ve prospěch Východočechů. Středočeský kraj tak zůstává i tři kola před koncem jarního programu na třech padajících divizních klubech.

V krajském přeboru už si Poříčany definitivně zajistily druhé místo a tedy možnost postupu výš spolu s Milínem. O patro níž vyhasla šance na záchranu pro Votice.

V I. B třídě týden po Dobrovízi oslavili postup také ve Zdicích. Počet už konkrétních navrátilců do okresu vzrostl na patnáct, což je už více než jedna kompletní skupina. Příček znamenající záchranu se nově nedopočítají Hředle, Plaňany a Jestřabí Lhota.

Aktuální model postupů a sestupů (k 27. květnu 2024):

Sestup z FNL do ČFL: PŘÍBRAM, do MSFL: KROMĚŘÍŽ

Postup z ČFL do FNL (na základě výsledku baráže): Slavia Praha B nebo Velvary

Sestup z ČFL do divize: Karlovy Vary, Králův Dvůr (sk. A), PŘEPEŘE (B)

Postup z divize do ČFL: PETŘÍN PLZEŇ (A), Chomutov (B), Ústí nad Orlicí (C)

Sestup z divize do KP: Příbram B, Klatovy, Tachov (A), Štětí, Nespeky, LOUNY, CHEB (B), Čáslav, Spoje Praha, LETOHRAD (C)

Postup z KP do divize: MILÍN, POŘÍČANY

Sestup z KP do I. A třídy: Dobříš, Kutná Hora, Průhonice

Postup z I. A třídy do KP: SK Rakovník (A), Psáry (B)

Sestup z I. A do I. B třídy: Klecany, Nelahozeves, VOTICE (A), Stará Boleslav, Rejšice, LYSÁ N. L. (B)

Postup z I. B do I. A třídy: DOBROVÍZ (A), Lužec (B), Městec Králové (C), Říčany (D), ZDICE (E)

Sestup z I. B do OP: Lhota, HŘEDLE, ŠVERMOV, HOSTOUŇ B, ZAVIDOV (A), Benátky n. J. B, Obříství, Záryby, Hovorčovice, VŠESTUDY (B), Vykáň, PLAŇANY, JESTŘABÍ LHOTA, BÝCHORY, SADSKÁ (C), Miřetice, Sázava, Vyžlovka, Kunice, OLBRAMOVICE, KŘIVSOUDOV (D), Tlustice, Černolice, JÍLOVÉ, DOBŘÍŠ B, PETROVICE, CERHOVICE (E)

*Týmy velkými písmeny = jistý postup či sestup