NYMBURK – PARDUBICE   84:75

Domácí tým může děkovat za vítězství Carterovi. Nejenže to byl on, kdo nastřílel čtyřiatřicet bodů a byl zdaleka nejlepším střelcem zápasu, ale právě tento malý muž zavelel k obratu a držel nymburský prapor.

Domácí se tři čtvrtiny trápili. Hlavně střelecky. V první desetiminutovce se nemohli téměř prosadit, nedařilo se jim vytvářet si střelecké pozice. Pardubice skvěle bránily. A najednou tady byl jejich čtrnáctibodový náskok.

Svoji bojovnost potvrdily i ve druhé a tří části. Spousta nymburských útoků tak zůstala nevyužita. Až ve 25. minutě šel Nymburk po dlouhé době do vedení a bylo to právě po trojkovém pokusu Cartera. V poslední čtvrtině domácí prokázali větší zkušenost a měli možná i více sil a dovedli utkání do zdárného konce.

Pardubičtí diváci byli ale spokojeni a výkon svých miláčků ocenili známým: Hoši děkujem.

„Přestože jsme vyhráli, nesplnili jsme to, co jsme si před zápasem řekli," přiznal po utkání nymburský hráč Vojtěch Hruban. „Neměli jsme agresivní obranu, v prvním poločase jsme neběhali do rychlých protiútoků a Pardubice naopak hrály slušně," hodnotil utkání Hruban.

Ten také uznal, že soupeř se držel v Nymburce hodně dlouho. „Hosté dávali těžké střely, když potřebovali, tak se prostě trefili. Díky tomu se drželi celý zápas ve hře," dodal Vojtěch Hruban.

Nymburk má tak na svém kontě osmadvacet vítězství a jedinou porážku.

Body:  Carter 34, Efevberha  13, Nečas 8, Pomikálek 6, Rančík 6, Hruban 5, Palyza 3, Welsch 3, Benda 2, Houška 2, Naymick 2 – Bohačík 15, Peterka  14, Faifr 13, Nelson 13, Čarnecký 11, Žabas 9. Trojky: 28/11 – 24/12. TH: 15/11 – 23/15.  Doskoky: 48:27. Fauly: 19:17. Rozhodčí: Vyklický, Hošek, Kec. Čtvrtiny: 18:21, 22:20, 24:24, 20:10.