To byl šok. Lídr soutěže z Vykáně prohrál na půdě Slavie Jesenice 0:3. Mužstvo, které střílí spoustu branek, vyšlo střelecky naprázdno. „Hráli jsme na malém hřišti, byla to malá umělka. Soupeř jen bránil. Tak se odvíjelo celé utkání. My jsme drželi balon, obléhali jsme branku, ale soupeř nás do šestnáctky nepouštěl. Bylo to jako při házené," vyprávěl manažer Vykáně Václav Bryndza.

Čechie je zvyklá střílet góly, tentokrát se jí to nepovedlo. „Neměli jsme pořádnou šanci. Jen Jarolím jednou pálil do tyče. Šanci jsme neměli ani ve druhém poločase," litoval Bryndza.

Jeho tým tak musel skousnout druhou porážku v sezoně a přepustit post lídra Mnichovu Hradišti. „Alespoň je to na začátku jarní sezony varování," hlesl manažer Vykáně. „Domácí výborně bránili a proměnili tři brejky. To jsme předvedli špatnou rozehrávku a soupeř toho využil. Zápas jsme sice kontrolovali, ale bez produktivity. Nedokázali jsme překonat obranný val," dodal.

Fotbalisté Poříčan vyhráli v prvním kole nad rezervou Dobrovic, nyní prohráli v Luštěnicích 0:1. Nedokázali tak navázat na týden starou výhru. „V průběhu celého zápasu jsme si nedokázali vytvořit žádnou šanci, soupeřova brankáře jsme ani neohrozili. Z naší strany to byl nepovedený zápas, kdy jsme nedokázali podržet míč, špatně jsme kombinovali," popisoval průběh střetnutí manažer poříčanského klubu Václav Kupr.

Ani druhý poločas moc příležitostí nenabídl. „Byl to klasický zápas, kdo dá gól, tak vyhraje. Hrát jsme začali až po obdržené brance, bohužel to na lepší výsledek nestačilo. My na tento výkon musíme rychle zapomenout a připravit se na další zápasy," řekl Kupr.

V nezáviděníhodné situaci se nachází fotbalisté Unionu Čelákovice. Ti prohráli i druhý jarní duel, tentokrát padli v Dlouhé Lhotě 0:4. „Doplatili jsme na hrubé chyby," zlobil se po zápase sekretář čelákovického klubu Milan Šikl.

A není se co divit. Jeho tým dostal čtyři branky a žádný gól nedal. „Nehráli jsme moc dobře. Soupeř byl lepší, byl častěji na míči. Ale všechny góly jsme jim darovali. Naše situace není růžová, uvidíme, co nám přinesou další zápasy," zauvažoval Šikl.