Ostrá sice vyhrála jasně tři nula, ale Tuchlovice rozhodně nebyly odevzdané. „Byl to velice houževnatý soupeř. Tři body zvenku jsou pro nás cenné, ale asi jsme podali nejhorší výkon na jaře," uvedl po utkání trenér vítězného mužstva Jiří Kafka.

Hosté šli do vedení po brance Knoblocha z pokutového kopu, svoji výhru potvrdili až po změně stran dvěma zásahy. „My jsme se pořádně nedostali do zápasu. Domácí byli hodně bojovní a to nám dělalo problémy. Domácí fotbalisté asi dostali od trenéra Drahokoupila tatarák, podle toho hráli," zažertoval kouč Ostré.

Ten nebyl s výkonem svého týmu spokojený. „Herně to nebylo vůbec ono. Takové zápasy ale jsou a my to tak musíme brát. Horší pro nás je, že nám v dalším zápase asi budou chybět tři hráči základní sestavy, kteří jsou zranění," litoval kouč Kafka.

Semice zadělaly na vítězství na konci první pětačtyřicetiminutovky. První gól daly ve 35. minutě, pojistku přidaly minutu před pauzou. „A to jsme měli ještě v úplně poslední minutě první půle obrovskou příležitost, Holan byl sám před bránou, ale nedal. To mohlo být definitivně rozhodnuto," přemýšlel nahlas vedoucí semického mužstva Miroslav Čepelka.

Jeho tým inkasoval až pět minut před koncem, nakonec se tak musel strachovat o vítězství. „Trochu jsme se báli, ale zvládli jsme to. Musím ale uznat, že hosté hráli velice dobře. Výborně kombinovali, ale jen po šestnáctku, do šancí jsme je nepouštěli," byl rád vedoucí týmu. „Ovšem ani my jsme tentokrát tolik šancí neměli jako v jiných zápasech. Jíloviště hrálo opravdu velmi dobře, v poli bylo lepší než my. My jsme ale zase bojovali a tou naší hrou jsme to dotáhli k vítězství. Výborně pracovala obrana, byla spolehlivá," dodal Čepelka.

Také ve Vykáni zavládla po utkání radost. Čechie totiž obrala o bod lídra soutěže, celek Hostouně. A to se musela obejít bez distancovaného brankáře Adama Kosmáka, který od disciplinární komise vyfasovat desetizápasovou stopku. „Nahradil ho Coizza a vedl si výborně. Na to, že nechytal asi rok a půl si počínal dobře. Za góly nemohl," chválil brankáře trenér Vykáně Fabio Leggeri.

Jeho tým musel dotahovat dvoubrankové manko z prvního poločasu. Ale povedlo se. „Byl to moc hezký zápas," rozplýval se Leggeri. „Hosté byli v prvním poločase lepší, ale my jsme si dali góly skoro sami. Ale Hostouň hrála fakt dobře. Po deseti minutách hry ve druhém poločase jsme přebrali iniciativu my a vyrovnali jsme. Nakonec jsme mohli i vyhrát. Ovšem soupeř má opravdu tým na postup, dávají si balon od nohy. Všichni přítomní si utkání pochvalovali," zářil spokojeností Leggeri. „S výsledkem jsem spokojený, neboť jsme prohrávali už o dvě branky," řekl kouč Čechie.

Ten si minule stěžoval na rozhodčí, tentokrát chválil i je. „Kdyby to tak bylo pořád, tak by to bylo dobré," dodal Leggeri.